Τι δήλωσε ο Γιώργος Τσολακίδης για την ανανέωση του συμβολαίου του με τον Άθλο Ορεστιάδας.
Ο Έλληνας πετοσφαιριστής δήλωσε έτοιμος να επιστρέψει στη δράση και ευχαρίστησε για τη στήριξη τη διοίκηση του Άθλου.
Οι δηλώσεις του όπως δημοσιεύτηκαν στην επίσημη ιστοσελίδα του Άθλου Ορεστιάδας:
«Ευχαριστώ πολύ την διοίκηση για την ανανέωση του συμβολαίου μου και την εμπιστοσύνη που έδειξε στην διαδικασία επανένταξης μου μετά τον τραυματισμό μου. Έχω επανέλθει πλήρως και νοιώθω έτοιμος να αγωνιστώ και πάλι στο συναρπαστικό πρωτάθλημα της Volleyleague. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να βοηθήσω την ομάδα μου να φτάσει στους φετινούς της στόχους και παράλληλα να αποκτήσω περισσότερες πολύτιμες εμπειρίες για το μέλλον.»