Τον δικό του στόχο για τη φετινή σεζόν έβαλε ο Έλληνας κεντρικός.
Ο Δημήτρης Γκαμπράνας τόνισε ότι θα δώσει τον καλύτερο του εαυτό και θα παλέψει για να «κερδίσει» μία συμμετοχή στην πρώτη κατηγορία.
Αναλυτικά η δήλωση του:
“Είμαι ενθουσιασμένος που αποτελώ για άλλη μια χρονιά μέλος του Άθλου και ευχαριστώ πολύ τη διοίκηση για την εμπιστοσύνη της. Είναι μεγάλη τιμή να αγωνίζεσαι σε αυτή την ηλικία στην κορυφαία κατηγορία του ελληνικού βόλεϊ.
Εύχομαι μαζί με εμένα να αναδειχθούν φέτος και άλλα ταλέντα του τόπου μας και όλοι μαζί να βοηθήσουμε την ομάδα να πραγματοποιήσει μία πετυχημένη σεζόν. Πέρυσι δυστυχώς, λόγω κάποιου προβλήματος υγείας, δεν κατάφερα να συμμετάσχω στο πρωτάθλημα, αλλά φέτος θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό, με την ελπίδα να καταφέρω να ανταποκριθώ στις υψηλές απαιτήσεις του Άθλου και να μου δοθεί η ευκαιρία να κάνω το ντεμπούτο που ονειρεύομαι στη Volleyleague.”