Ο Corey Chavers είχε ένα… παραγωγικό καλοκαίρι!
Ο Φοίνικας φέρνει στην Ελλάδα τον Chavers για μία δεύτερη θητεία μετά την παρουσία του Αμερικανού στην Κηφισιά.
Αξίζει να αναφερθεί ότι ο 26χρονος ακραίος κατάφερε να κάνει μία εξαιρετική πορεία το περσινό καλοκαίρι, όταν και αγωνίστηκε στους OC Stunners και το NVA.
Εκεί κατάφερε να φτάσει μέχρι το τέλος του δρόμου και να κατακτήσει τον τίτλο στην Αμερική, κερδίζοντας με την ομάδα του τους San Diego Wild με 0-3.
Μάλιστα στην Αμερική έπαιξε και απέναντι στον νυν πασαδόρο της Καλαμάτας, Ματ Γουέστ ο οποίος αγωνιζόταν στους Las Vegas Ramblers, με τους Stunners να επικρατούν με 1-3.