Ανανέωση για την ομάδα της Pre League.
Ότι έκανε μία ακόμη κίνηση σε ότι έχει να κάνει με τη φετινή αγωνιστική περίοδο γνωστοποίησε ο Πορφύρας που ανανέωσε τη συνεργασία του με την Ελληνίδα κεντρική. Μαριάννη Βαλσάμη.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
Η ( εξαιρετική ) φουρνιά του 2000 , της Ακαδημίας Βόλεϊ του Πορφύρα, έδωσε στην ομάδα μας, λαμπρές αθλήτριες και εξαίρετες επιστήμονες , με μία εκ των πλέον χαρακτηριστικών περιπτώσεων, τη Μαριάννα Βαλσάμη, την 24χρονη κεντρική μας που μας προκάλεσε ιδιαίτερη χαρά με την επιλογή της να συνεχίσει στον Πορφύρα και τη σεζόν 2024-2025.
Η Μαριάννα, πτυχιούχος του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιώς, γύρισε πέρσι στον Πορφύρα από τον ΑΣ Αφροδίτη και προσέφερε ουσιαστική βοήθεια στην ομάδα μας-της.