Ξεκινούν τα προκριματικά στο Champions League

17/10/2017 23:44317Champions League Champions League Άνδρων Champions League Γυναικών
Ετικέτες: Champions League ανδρών-γυναικώνΠροκριματικά
tatoo

Σήμερα και αύριο διεξάγονται οι πρώτοι αγώνες του Β’ προκριματικού γύρου στο τσάμπιονς λιγκ ανδρών-γυναικών.

Σήμερα διεξάγονται οι 6 αγώνες των γυναικών με το ελληνικό ενδιαφέρον (από τη στιγμή που δεν υπάρχει ελληνική ομάδα που να αγωνίζεται) να είναι στραμμένο στην Ουγγαρία εκεί όπου η Λιναμάρ υποδέχεται τη δευτεραθλήτρια Ιταλία Κονελιάνο στην οποία αγωνίζεται η Αθηνά Παπαφωτίου.

Στους άνδρες τα πέντε ματς διεξάγονται αύριο, με τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ να έχει κερδίσει την απευθείας συμμετοχή του στους ομίλους, ενώ η πρωταθλήτρια Κύπρου Ομόνοια υποδέχεται την Τετάρτη στην Λευκωσία την πρωταθλήτρια Μαυροβουνίου Γέντιτσβο Μπίελο Πόλιε, η οποία την περασμένη εβδομάδα απέκτησε τον διαγώνιο Σλόμπονταν Μπόγιτς (αδερφός του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ Μάρκο Μπόγιτς).

Οι επαναληπτικοί θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο, ενώ ο επόμενος (και τελευταίος) προκριματικός γύρος θα διεξαχθεί το διάστημα 8-12 Νοεμβρίου οπότε θα συμπληρωθούν οι όμιλοι της διοργάνωσης.

Η κλήρωση για τον καταρτισμό των ομίλων θα πραγματοποιηθεί στις 17 Νοεμβρίου στη Μόσχα, εκεί όπου θα διοργανωθεί το φετινό γκαλά της CEV.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Ανδρών

Β’ γύρος
1.Μλάντοστ Μπρίτσκο (Βοσνία)-Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)
2.Ομόνοια (Κύπρος)-Γέντιτσβο Μπίελο Πόλιε (Μαυροβούνιο)
3.Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Σαχτιόρ Σολιγκιόρσξ (Λευκορωσία)
4.Λουμποτένι (Κόσοβο)-Χρόνινγκεν (Ολλανδία)
Γ’ γύρος (8-11 / 12-11)
Νικητής 1- Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)
Νικητής 3-Περούτζια (Ιταλία)
Ποσογίλνιτσα (Αυστρία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)
Νικητής 2-Γιαστρέμπσκι (Πολωνία)
Βοϊβοντίνα (Σερβία)-Τουλούζ (Γαλλία)
Νικητής 4-Νόλικο Μαασέικ (Βέλγιο)
Μπουργκάς (Βουλγαρία)-Φριντριχσχάφεν (Γερμανία)
Σασταμάλα (Φινλανδία)-Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία)

 

Γυναικών

Β’ γύρος
1.Χαποέλ Κφαρ Σαμπά (Ισραήλ)-Ρεζόβ (Πολωνία)

2.Λιναμάρ (Ουγγαρία)-Κονελιάνο (Ιταλία)

3.Μινχάνσκα Μινσκ (Λευκορωσία)-Λε Κανέτ (Γαλλία)

4.Σλίεντρεχτ (Ολλανδία)-Αστερίξ (Βέλγιο)

5.Μάριτσα (Βουλγαρία)-Σάλο (Φινλανδία)

6.Γέντιτσβο Μπρίτσκο (Βοσνία)-Μάριμπορ (Σλοβενία)

Γ’ γύρος
Νικητής 3-Βακίφμπανκ
Νικητής 5-Ενισέι Κρασνογιάρσκ
Νικητής 6-Νικητής 1
Νικητής 4-Νικητής 3

Πηγή:sportsfeed.gr


Σχετικά Άρθρα