Ξεκινά τον Οκτώβριο η ΕΣΠΕΚΕΛ Κορασίδων

26/09/2017 15:28603Αναπτυξιακά Πρωταθλήματα/ Υποδομές Αναπτυξιακά Κοριτσιών
Ετικέτες: EΣΠΕΚΕΛαναπτυξιακά κορασίδεςΚορασίδες
be a maverick

Η πρεμιέρα της Ένωσης Σωματείων Πετοσφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας (ΕΣΠΕΚΕΛ) Κορασίδων θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 8 Οκτωβρίου. Στην Α’ φάση συμμετέχουν 36 ομάδες, οι οποίες και θα περάσουν στη Β’ φάση.

Αναλυτικά οι όμιλοι
1ος όμιλος (Α)
ΑΣ Ασκληπιός
ΓΣ Νίκαιας
ΑΟ Σουφλαρίων
ΓΣ Τυρνάβου

2ος όμιλος (Β)
ΓΣΕ Ελασσόνας
ΓΣ ΔΕσκάτης
ΑΟ Φοίβος
ΣΠΑ Καρδίτσας

3ος όμιλος (Γ)
ΦΣ Λαρισαϊκός
ΦΣ Τρικάλων
ΑΣ Τιτάνες
ΑΕ Λάρισας

4ος όμιλος (Δ)
ΕΑ Λάρισας
ΓΣ Νίκη
ΑΣ Αργώ

5ος όμιλος (Ε)
ΑΕΒ Αθλέση
ΣΦΦΑ Άμιλλα
ΦΣ Καλαμπάκας

6ος όμιλος (Ζ)
ΦΣ Αμπελώνα
ΓΣ Βόλου
ΓΣ Απολλώνειος

7ος όμιλος (Λ)
ΑΟ Λαμίας
ΑΠΣ Φθία
ΑΣ Άρης
ΓΣ Λαμία

8ος όμιλος (Μ)
ΑΣ Αίαντας Μαλεσίνας
ΑΟ Πήγασος Αγ. Κωνσταντίνου
ΑΣ Λοκρός Αταλάντης
ΑΜΣ Κύνος Λιβανατών

9ος όμιλος (Ν)
ΑΣ Αναγέννηση
ΑΣ Διόνυσος
ΑΨΛ Μεδεών
ΓΣ Αντίκυρας

10ος όμιλος (Π)
ΑΣ Ιτέας
ΑΣ Δωρίδα
ΑΣ Φωκίδα

Στη Β’ φάση θα πραγματοποιηθεί πρωτάθλημα δύο γύρων με βαθμολογία στους κάτωθι επτά ομίλους που θα δημιουργηθούν.
1ος όμιλος (Η)
Α1: ΑΣ Ασκληπιός
Β2: ΣΠΑ Καρδίτσας
Γ3: ΦΣ Τρικάλων
Δ1: ΕΑ Λάρισας
Ε2: ΦΣ Καλαμπάκας

2ος όμιλος (Θ)
Β1: ΓΣΕ Ελασσόνας
Γ2: ΑΕ Λάρισας
Ε1: ΑΕΒ Άθλεση
Ζ2: ΓΣ Βόλου
Α3: ΓΣ Νίκαιας

3ος όμιλος (Ι)
Γ1: ΦΣ Λαρισαϊκός
Δ2: ΑΣ Αργώ
Ζ1: ΦΣ Αμπελώνα
Α2: ΑΟ Σουφλαρίων
Β3: ΓΣ Δεσκάτης

4ος όμιλος (Κ)
Α4: ΓΣ Τυρνάβου
Β4: ΑΟ Φοίβος
Γ4: ΑΣ Τιτάνες
Δ3: ΓΣ Νίκη
Ε3: ΣΦΦΑ Άμιλλα
Ζ3: ΓΣ Απολλώνειος

5ος όμιλος (Ρ)
Λ1: ΑΟ Λαμίας
Λ3: ΑΣ Άρης
Μ2: ΑΣ Λοκρός Αταλάντης
Ν1: ΑΨΛ Μεδεών
Ν3: ΑΣ Αναγέννηση
Π2: ΑΣ Φωκίδα

6ος όμιλος (Σ)
Λ2: ΑΠΣ Φθία
Μ1: ΑΜΣ Κύνος Λιβανατών
Μ3: ΑΣ Αίαντας Μαλεσίνας
Ν2: ΓΣ Αντίκυρας
Π1: ΑΣ Ιτέας

7ος όμιλος (Τ)
Λ4: ΓΣ Λαμία
Μ4: ΑΟ Πήγασος Αγίου Κωνσταντίνου
Ν4: ΑΣ Διόνυσος
Π3: ΑΣ Δωρίδα

Στη φάση των «16» προκρίνονται οι τρεις πρώτοι του 1ου, 2ου, 3ου, 5ου και 6ου ομίλου, καθώς και ο νικητής αγώνα μπαράζ μεταξύ των πρώτων του 4ου και 7ου ομίλου.

Φάση των «16»
1. Η1 – ΤΚ
2. Θ1 – Ρ3
3. Ι1 – Σ3
4. Ρ1 – Η3
5. Σ1 – Θ3
6. Η2 – Ι3
7. Θ2 – Σ2
8. Ι2 – Ρ2

Φάση των «8»
Νικητής 1 – Νικητής 8
Νικητής 2 – Νικητής 7
Νικητής 3 – Νικητής 6
Νικητής 4 – Νικητής 5

Ο πρωταθλητής θα αναδειχθεί σε Final 4

Πηγή:speaker.gr


Σχετικά Άρθρα