«ΒΑΡΗ και δεν είμαι καλά»!

2017-04-13 22:231509Τοπικά Ανδρών
Ετικέτες: ΑΟ ΒάρηςΚώστας Αγγελίδης
be a maverick

Παλικαρίσια πρόκριση στον τελικό των πλει οφ πέτυχε ο ΑΟ Βάρης «Αναγυρους», ο οποίος μετά από μια σπουδαία σειρά ημιτελικών για την Β΄εθνική ΕΣΠΑΑΑ, με τους Νέους Βύρωνα, επικράτησε με 3-2 νίκες. Εκεί θα αντιμετωπίσει τον Φοίβο Μελισσίων για τον τίτλο του πρωταθλητή που εχει το πλεονέκτημα με 2-0 νίκες.

Οι δύο ομάδες ήταν από την κανονική περίοδο στο 1-1, η Βάρη με 3-1 σετ πήρε προβάδισμα με 2-1, ο Βύρωνας επίσης  με 3-1 ισοφάρισε την σειρά σε 2-2 και όλα κρίθηκαν στον πέμπτο τελικό χθες στην Βάρη, όπου η ομάδα του Κώστα Αγγελίδη με πολύ ψυχή και πάθος, λύγισε τους φιλοξενούμενους στο ται μπρέικ με 3-2 ( 25-21, 24-26, 27-25, 18-25, 15-12).

Χαρακτηριστική είναι και η σελφι από τα αποδυτήρια όπου ο Αγγελίδης πανηγύρισε έξαλα με τους παίκτες φωνάζοντας διάφορα συνθήματα για την σημαντική πρόκριση που κατάφεραν μετα απο μια τόσο δύσκολη σειρά.