Το πρόγραμμα του τριημέρου με πλέι-οφ στους άνδρες

Ξεκίνημα για τα πλέι-οφ της Volley League!

Με έντονη δράση συνεχίζουν τα πρωταθλήματα του βόλεϊ, με εξαίρεση τη Volley League γυναικών που δεν έχει αγωνιστική λόγω του κυπέλλου.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των Εθνικών πρωταθλημάτων για το διάστημα 9-11 Μαρτίου 2024.

Volley League Play Off – Θέσεις 1-4

Δευτέρα 11 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη», 17.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Βελώνης, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Καλούδας, Μαλλιάρα, Γραματεία: Καπουράνη.

Γυμναστήριο Μετς, 19.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Κουτσούλας, Νικάκης, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Χατζηβασιλείου, Κατσιάρας, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Volley League – Θέσεις 5-7

Κυριακή 10 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Ν. Σαμαράς», 17.30: Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας – Α.Ο.Π. Κηφισιάς
Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμμ., Τονονίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Ζηλιασκοπούλου, Βαλκανιώτης, Γραμματεία: Σαρδάνη.

Ρεπό ο Πήγασος Πολίχνης.

Volley League – Play Out

Κυριακή 10 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο Παραλίας, 19.00: Α.Ο. Καλαμάτα 80 – Α.Ο. Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Πρέντζας, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κοσμάς, Καπότης, Γραμματεία: Αρμακόλλα.

Pre League Ανδρών – 17η αγωνιστική

Σάββατο 9 Μαρτίου 2024

Κατσάνειο, 15.30: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής – Μ.Γ.Σ. Εθνικός
Διαιτητές: Μαυρίδης Γ., Παπαδόπουλος Αρ., Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.

«Α. Βαρίκας», 15.30: Γ.Σ. Πανιώνιος – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Κουτσούλας, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Ονόπας.

«Σ. Μπεφόν», 15.30: Α.Ο. Φλοίσβος – Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας
Διαιτητές: Βουδούρης, Παπαχατζής Π., Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Αιγίου, 15.30: Α.Ο. Αιγιαλέων – Ο.Φ.Η.
Διαιτητές: Φραγκάκης, Γεράνιος, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.

Pre League Γυναικών – 20η αγωνιστική

Σάββατο 9 Μαρτίου 2024

«Στ. Βενέτης», 17.00: Α.Ο. Αιγάλεω – Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση
Διαιτητές: Μάλφας, Μεταξά, Παρατηρητής: Παπαστάμος.

Δ.Α.Κ. Πρέβεζας, 17.00: Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Διαιτητές: Χλωρός, Αποστόλου, Παρατηρητής: Καμπέρης.

«Ι. Λεμονίδης», 18.00: Α.Σ. Ελπίς – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Σταυριανίδης, Δαλκιράνης, Παρατηρητής: Κάλλης.

Ζηρίνειο, 18.00: Ζ.Α.Ο.Ν. – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Βαρατάσης, Παρατηρητής: Πολίτης.

Παραλίας, 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – Φ.Ο. Βριλησσίων
Διαιτητές: Κτενάς, Καραγιαννόπουλος, Παρατηρητής: Κανελλίδης.

«Π. Σαλπέας», 18.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας – Α.Σ.Π. Κορίνθου
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μαυρικίδου, Παρατηρητής: Καπάνταης.

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 20η αγωνιστική

Σάββατο 9 Μαρτίου 2024

Μετς, 13.30: Α.Ο. Παγκρατίου – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Τσίτσικας, Τόλιος.

1ο Γυμν. Ρέντη, 19.00: Α.Ε. Αρμενίων – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Προκοπίου, Κώτσιας.

«Κ. Πετρόπουλος», 20.00: Α.Σ.Π. Ερμής – Γ.Σ. Κερατέας, Διαιτητές: Γκόλφης, Βλάσσης.

Κυριακή 10 Μαρτίου 2024

Λίντο, 14.30: Γ.Ε. Ηρακλείου – Α.Σ.Π. Γλυφάδας, Διαιτητές: Κόκκας, Παπαδάκη.

Νεάπολης Μυτιλήνης, 17.30: ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης – Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Τσούρμας.

*Ο αγώνας ΓΕ Ηρακλείου – ΑΣΠ Γλυφάδας βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 16η αγωνιστική

Σάββατο 9 Μαρτίου 2024

«Μ. Τσικίνας», 18.00: Χ.Α.Ν.Θ. – Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα, Διαιτητές: Σταυρίδης, Τοσουνίδης.

Μακεδονικού, 18.00: Α.Σ. Μακεδονικός – Φοίνικας Πολίχνης, Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Καπλάνης.

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 18.00: Ε.Α. Λαρίσης – Α.Σ. Ελπίς, Διαιτητές: Βήτας, Αθανασόπουλος.

Ιωαννίνων, 18.00: Α.Σ. Γιάννενα – Α.Ο. Ορεστιάδας, Διαιτητές: Τζελέτας, Αλεξίου.

2ο ΓΕΛ Κομοτηνής, 18.00: Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Κωστοπούλου, Κυριακίδης.

*Ο αγώνας ΕΑ Λαρίσης – ΑΣ Ελπίς  βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 20η αγωνιστική

Σάββατο 9 Μαρτίου 2024

Αγ. Δημητρίου, 15.00: Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Κατσιάρας, Γεώργας.

Γουδίου, 16.00: Α.Ε. Αμπελοκήπων – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Σπίγγου, Τομαράς.

«Ν. Παξιμαδάς», 18.30: Γ.Σ. Πετρούπολης – Γ.Σ. Ηλιούπολης, Διαιτητές: Μαλλιάρα, Γεωργοπούλου.

Α’ Αργυρούπολης, 19.30: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Χαμπιλού, Τσεκούρας.

«Γ. Κακούρης», 20.30: Α.Ο. Ένωση Ιλίου – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Καραγιαννάκης, Ανδρέου.

Κυριακή 10 Μαρτίου 2024

Βαρδινογιάννειο, 16.00: Ο.Φ.Η. – Α.Ε. Αγ. Παρασκευής, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Αβραμοπούλου.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 20η αγωνιστική

Σάββατο 9 Μαρτίου 2024

1ο Γυμν. Λάρισας, 17.00: Ε.Α. Λαρίσης – Α.Σ. Μακεδόνες, Διαιτητές: Μπατσίλα, Σκορδαρά.

Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 17.00: Α.Π.Σ. Αίας – Σ.Π.Α. Καρδίτσας, Διαιτητές: Κουκουμάκας Π., Βασδέκης.

Φερών, 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Α.Σ. Αργώ Βόλου, Διαιτητές: Μαργαριτίδης, Παπαχρήστου.

Κυριακή 10 Μαρτίου 2024

Ιωαννίνων, 18.00: Π.Α.Σ. Γιάννινα – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Λάμπρου, Τζελέτας.

«Π. Νέτσικας», 18.00: Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Μαλακίδης, Σταυρίδου.

«Μ. Τσικίνας», 19.00: Χ.Α.Ν.Θ. – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Λούμσι, Δρανίτσας.

*Ο αγώνας ΑΠΣ Αίας – ΣΠΑ Καρδίτσας βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

spot_img

Περισσοτερα

Θέλει να διοργανώσει το Βαλκανικό στην Πολίχνη ο Πήγασος!

Στο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης» θέλει ο Πήγασος να φιλοξενηθεί το Βαλκανικό. Οι άνθρωποι του Πηγάσου συναντήθηκαν με τον Αντιδήμαρχο...

Κατηγορηματικό «όχι» από τον Πήγασο για τον ΠΑΟΚ στην...

Ο Πήγασος Πολίχνης τοποθετήθηκε για τη φήμη ότι η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ μπορεί να εγκατασταθεί στο...

Ευχαρίστησε τον Ιντάλγκο ο Ολυμπιακός

Οι ερυθρόλευκοι ολοκλήρωσαν τη συνεργασία τους με τον εντυπωσιακό Ιντάλγκο. Ο Κουβανός ακραίος συνεχίζει στην Τουρκία με τον...