Το πρόγραμμα του τετραημέρου

Συνεχίζεται η δράση σε όλα τα πρωταθλήματα.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των Εθνικών πρωταθλημάτων το διάστημα 15-18 Μαρτίου 2024.

Volley League – Play Off – Τρίτος Αγώνας

Δευτέρα 18 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 17.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Βουδούρης, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Καπαντάης, Επόπτες: Τσίτσικας, Τομαράς, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Γυμναστήριο Μετς, 19.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Πρέντζας, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Παπαθανασίου, Χατζηβασιλείου, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.
 

Volley League – Θέσεις 5-7

 

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο Ζηρινείου, 21.00: Α.Ο.Π. Κηφισιάς – Πήγασος Πολίχνης
Διαιτητές: Κουτσούλας, Βελώνης, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κώτσιας, Κατσιάρας, Γραμματεία: Οικονόμου Δ..

Volley League – Play Out

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Δημήτρης Βικέλας», 19.00: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου – Α.Ο. Καλαμάτα 80
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Συρίγος, Παπαδημητρίου, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Volley League Γυναικών – 21η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Π. Νικολαΐδης», 19.00: Ο.Φ.Α. Απολλώνιος – Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Ράντσιου, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος, Επόπτες: Καπότης, Μουζακίτη, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γυμναστήριο Χαλκιοπούλειο, 19.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Χλωρός, Παρατηρητής: Θεμελής, Επόπτες: Καλαντζής, Στάικος, Γραμματεία: Καραβάνα.

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 19.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Διαιτητές: Δανιηλίδου, Δημητρίου, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Σταυρίδου, Ψύχου, Γραμματεία: Κουμπλή.

Γυμναστήριο ΔΑΠΠΟΣ, 19.00: Α.Ο. Θήρας – Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Βουδούρης, Μενεσλής, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Δρόσος, Βέντρας, Γραμματεία: Ταλάρου.

Γυμναστήριο «Γ. Γεννηματάς», 19.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Μάλφας, Μεταξά, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Σπίγγου, Βλάχος, Γραμματεία: Καπουράνη.

Γυμναστήριο Μετς, 19.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων
Διαιτητές: Νικάκης, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Τσεκούρας, Κοκορομύτη, Γραμματεία: Μισιάκα.

Pre League Ανδρών – 18η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Βαρδινογιάννειο, 14.00: Ο.Φ.Η. – Α.Ο. Φλοίσβος
Διαιτητές: Καραπουλάκης, Αγγελίδης, Παρατηρητής: Βλαχάκη.

«Μ. Παρασκευόπουλος», 15.00: Μ.Γ.Σ. Εθνικός – Α.Ο. Αιγιαλέων
Διαιτητές: Ιωαννίδης, Κυριακίδης, Παρατηρητής: Κωστόπουλος.

Δ.Α.Κ. Αμυνταίου, 15.00: Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

«Στ. Καλαϊτζής», 15.00: Πανερυθραϊκός Α.Σ. – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής
Διαιτητές: Πρέντζας, Γεωργιάδης Στ., Παρατηρητής: Τσιμπινός.

Pre League Γυναικών – 21η αγωνιστική

Παρασκευή 15 Μαρτίου 2024

«Α. Βαρίκας», 19.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Α.Ο. Αιγάλεω
Διαιτητές: Χαμπιλού, Κατσιάρας, Παρατηρητής: Παγκοζίδης.

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Βότση, 18.00: Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση – Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Τσιούλα, Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν..

«Στ. Καλαϊτζής», 18.00: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Α.Σ. Ελπίς
Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος, Κατερλή, Παρατηρητής: Ρίγκος.

«Κρ. Πέρσης», 18.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Γεωργάκη, Λιδωρικιώτη, Παρατηρητής: Μαρκάτης.

Κορίνθου, 18.00: Α.Σ.Π. Κορίνθου – Φ.Ο. Βριλησσίων
Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Σπίνας, Παρατηρητής: Δημάκης.

Ζηρίνειο, 18.00: Ζ.Α.Ο.Ν. – Απόλλων Καλαμάτας
Διαιτητές: Μουλά Λ., Παπαθανασίου, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 21η αγωνιστική

Παρασκευή 15 Μαρτίου 2024

«Μ. Μερκούρη», 16.00: Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου – Α.Σ.Π. Ερμής, Διαιτητές: Αγγελίδης, Κουνδουράκη.

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

«Ν. Παξιμάδας», 14.30: Γ.Σ. Πετρούπολης – ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης, Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Προκοπίου.

Ολυμπιάδος, 14.30: Α.Ε.Π. Ολυμπιάς – Γ.Ε. Ηρακλείου, Διαιτητές: Κτενάς, Γκόλφης.

«Ο. Παπαδόπουλος», 14.30: Α.Σ.Π. Γλυφάδας – Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος, Διαιτητές: Κατσούλης Β., Σταυρόπουλος.

«Ι. Μέγγουλης», 20.00: Γ.Σ. Κερατέας – Α.Ε. Αρμενίων, Διαιτητές: Τόλιος, Κουρπανίδης.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 17η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Δ.Α.Κ. Κατσιμήδου, 18.00: Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα – Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής, Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Μπατσίλα.

Δ.Α.Κ. Πολίχνης, 18.00: Φοίνικας Πολίχνης – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Παπακοσμάς, Σταυρίδης.

«Ι. Λεμονίδης», 18.00: Α.Σ. Ελπίς – Α.Σ. Μακεδονικός, Διαιτητές: Μούζουλας, Μαλακίδης.

«Ν. Σαμαράς», 18.00: Α.Ο. Ορεστιάδας – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Παπαχρήστου, Βαλκανιώτης.

ΚΑΠΠΑ 2000, 18.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Δρανίτσας, Κυριακόπουλος.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 20η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Απόλλωνος, 14.00: Α.Σ.Π. Απόλλων – Ο.Φ.Η., Διαιτητές: Βλάσσης, Δαγκούνας.

Κυριακή 17 Μαρτίου 2024

Νότου, 14.30: Α.Ε. Αγ. Παρασκευής – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Σταυράτη.

Α’ Ηλιούπολης, 14.30: Γ.Σ. Ηλιούπολης – Α.Ε. Αμπελοκήπων, Διαιτητές: Καντλή, Μέκιος.

«Μ. Μερκούρη», 14.30: Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου – Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης, Διαιτητές: Κουνδουράκη, Αγγελίδης.

Σελεπίτσαρι, 14.30: Α.Ο. Ιωνικός – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Παπαχατζής Π., Κώτσιας.

Αγ. Δημητρίου, 14.30: Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Α.Ο. Ένωση Ιλίου, Διαιτητές: Βαρατάσης, Κατσιάρας.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 20η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Καρδίτσας, 15.00: Σ.Π.Α. Καρδίτσας – Φοίνικας Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Μαυράκης, Βήτας.

Αγριάς, 15.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Π.Α.Σ. Γιάννινα, Διαιτητές: Κουτσής, Παρασκευάς.

Ιωαννίνων, 15.00: Α.Σ. Γιάννενα – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Αποστόλου, Τζελέτας.

ΚΑΠΠΑ 2000, 15.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Κουκουμάκας Π., Γεωργιάδης Εμμ..

Δ.Α.Κ. Κυμίνων, 15.00: Α.Σ. Μακεδόνες – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ., Ισκάς.

Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 15.00: Α.Π.Σ. Αίας – Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός, Διαιτητές: Λούμσι, Κοτσικάρη.

*Ο αγώνας ΑΠΣ Αίας – ΑΕΣ Μυγδονιακός βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

spot_img

Περισσοτερα

Παραμένει «πράσινος» ο Πετρέας

Ο έμπειρος κεντρικός θα είναι για μία ακόμη χρονιά παίκτης του Παναθηναϊκού. Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ο έμπειρος...

Στερν και Παγιένκ οδήγησαν τη Σλοβενία στους Ολυμπιακούς αγώνες!

Στερν και Παγιένκ έγραψαν ιστορία! Η Σλοβενία κάνει... πάρτι στο Nations League και έξι παιχνίδια πριν το τέλος...

Ο Παλάσιος είχε ποιον να ρωτήσει για την Ελλάδα

Ο νέος παίκτης του Άθλου γνωρίζει τα του Ελληνικού πρωταθλήματος. Ο Άθλος ενισχύθηκε με τον Κρίστιαν Παλάσιος ο...