Το πρόγραμμα και οι διαιτητές του τριημέρου

Δείτε τη «δράση» των επόμενων ημερών.

Με πολύ ενδιαφέρον αναμένεται η συνέχεια στα Ελληνικά πρωταθλήματα.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των Εθνικών πρωταθλημάτων για το διάστημα 9-11 Δεκεμβρίου.

Volley League – 7η αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο Μετς, 21.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο. Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Πρέντζας, Βουδούρης, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Τσίτσικας Ν., Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 17.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ο.Π. Κηφισιάς
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Ισκάς, Παρατηρητής: Θεμελής, Επόπτες: Σταυρίδου, Ψύχου, Γραμματεία: Παναγιωτίδου.

Γυμναστήριο «Κροίσος Πέρσης» Ν. Σμύρνη, 19.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Α.Ο. Καλαμάτα 80
Διαιτητές: Κουτσούλας, Αβραμίδης, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Βαρατάσης, Κατσιάρας, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης», Πολίχνη 17.00: Πήγασος Πολίχνης – Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Κουκουμάκας Π., Σταυρίδης, Γραμματεία: Χατζηγεωργίου.

Volley League Γυναικών – 9η αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 16.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων
Διαιτητές: Ράντσιου, Μάλφας, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κοκορομύτη, Δουκάκη, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο», 18.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 – Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Χλωρός, Μαυράκης, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Στάικος, Καλαντζής, Γραμματεία: Τσάβου.

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 18.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Τοσουνίδης, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Λούμσι, Ψύχου, Γραμματεία: Πασπάλα Αικ..

Γυμναστήριο ΔΑΠΠΟΣ, 19.00: Α.Ο. Θήρας – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Διαιτητές: Βελώνης, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Δρόσος, Χατζηδούκας, Γραμματεία: Ταλάρου.

Γυμναστήριο «Γ. Γεννηματάς», 19.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μενεσλής, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Γεώργας, Τσιλάλης, Γραμματεία: Πεσίνογλου.

Γυμναστήριο «Π. Νικολαΐδης», 19.00: Ο.Φ.Α. Απολλώνιος – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Γεράνιος, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Καλούδας, Παυλάκης, Γραμματεία: Μισιάκα.

Pre League Ανδρών – 6η αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

«Μ. Παρασκευόπουλος», 16.00: Μ.Γ.Σ. Εθνικός – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Τονονίδης, Ιωαννίδης, Παρατηρητής: Κωστόπουλος.

Βαρδινογιάννειο, 16.00: Ο.Φ.Η. – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής
Διαιτητές: Αγγελίδης, Τραχαλάκη, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης.

«Στ. Καλαϊτζής», 18.00: Α.Σ. Πανερυθραϊκός – Α.Ο. Φλοίσβος
Διαιτητές: Προκοπίου, Βλάχος, Παρατηρητής: Μαρκάτης.

Μίκρα, 18.00: Α.Σ. Άρης – Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας
Διαιτητές: Σταυριανίδης, Παπαδόπουλος, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

Pre League Γυναικών – 8η αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

Δ.Α.Κ. Πρέβεζας, 17.00: Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Γκόλφης, Φλούδας, Παρατηρητής: Ιορδανίδης.

«Ι. Λεμονίδης», 17.00: Α.Σ. Ελπίς – Α.Σ.Π. Κορίνθου
Διαιτητές: Δρανίτσας, Μαυρίδης Γ., Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν..

«Στ. Βενέτης», 18.00: Α.Ο. Αιγάλεω – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Διαμάντης, Παρατηρητής: Τσιμπινός.

Ζηρίνειο, 18.00: Ζ.Α.Ο.Ν. – Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση
Διαιτητές: Μαυρικίδου, Μαλλιάρα, Παρατηρητής: Πολίτης.

Παραλίας, 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Μουλά Λ., Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Κανέλλιδης.

«Π. Σαλπέας», 20.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας – Φ.Ο. Βριλησσίων
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Κατερλή, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης.

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 8η αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

Μετς, 17.00: Α.Ο. Παγκρατίου – Γ.Σ. Κερατέας, Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος, Τόλιος.

«Κ. Πετρόπουλος», 18.00: Α.Σ.Π. Ερμής – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Σπίνας, Βλάσσης.

1ο Γυμν. Ρέντη, 18.00: Α.Ε. Αρμενίων – Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Διαιτητές: Οικονομοπούλου, Μέκιος.

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

Λίντο, 14.30: Γ.Ε. Ηρακλείου – Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος, Διαιτητές: Κόκκας, Καραπουλάκης.

Νεάπολης Μυτιλήνης, 17.30: ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης – Α.Σ.Π. Γλυφάδας, Διαιτητές: Γεωργιάδης Στ., Τσούρμας.

*Ο αγώνας ΓΕ Ηρακλείου – ΣΦΑΜ Φοίβος βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 6η αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

Δ.Α.Κ. Πολίχνης, 18.00: Φοίνικας Πολίχνης – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Δημητρίου, Μαλακίδης.

2ο Λυκ. Κομοτηνής, 19.00: Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής – Α.Σ. Μακεδονικός, Διαιτητές: Κυριακίδης, Κωστοπούλου.

Δ.Α.Κ. Κατσιμίδου, 19.00: Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Μπατσίλα.

Μίκρα, 20.30: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Μούζουλας, Μπέλλος.

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

«Ι. Λεμονίδης», 18.00: Α.Σ. Ελπίς – Α.Ο. Ορεστιάδας, Διαιτητές: Τοσουνίδης, Καπλάνης.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 8η αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

«Ν. Παξιμαδάς», 15.00: Γ.Σ. Πετρούπολης – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Γεωργάκη, Καντλή.

Α.Κ. Γουδίου, 17.00: Α.Ε. Αμπελοκήπων – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Τουμπανάκης, Καπότης.

«Γ. Κακούρης», 18.00: Α.Ο. Ένωση Ιλίου – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Κατσούλης, Καραγιαννάκης.

Αγ. Δημητρίου, 20.00: Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Α.Ε. Αγ. Παρασκευής, Διαιτητές: Σπίγγου, Παπαθανασίου.

Α’ Αργυρούπολης, 19.30: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Μεταξά, Οικονόμου Μ..

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

Βαρδινογιάννειο, 14.00: Ο.Φ.Η. – Γ.Σ. Ηλιούπολης, Διαιτητές: Κουνδουράκη, Κανδηλιεράκης.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 8η αγωνιστική

Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

1ο Γυμν. Λάρισας, 17.00: Ε.Α. Λαρίσης – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Παρασκευάς, Σουφλής.

Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 17.00: Α.Π.Σ. Αίας – Α.Σ. Αργώ Βόλου, Διαιτητές: Τσιούλα, Βασδέκης.

Ιωαννίνων, 18.00: Π.Α.Σ. Γιάννινα – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Τζελέτας, Αποστόλου.

Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

«Μ. Τσικίνας», 17.00: Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Σ. Μακεδόνες, Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Σταυρίδης.

«Μ. Παρασκευόπουλος», 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Μαργαριτίδης, Ζηλιασκοπούλου.

«Π. Νέτσικας», 18.00: Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός – Σ.Π.Α. Καρδίτσας, Διαιτητές: Κουκουμάκας Π., Λούμσι.

*Ο αγώνας ΑΠΣ Αίας – ΑΣ Αργώ Βόλου βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

spot_img

Περισσοτερα

Θέλει να διοργανώσει το Βαλκανικό στην Πολίχνη ο Πήγασος!

Στο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης» θέλει ο Πήγασος να φιλοξενηθεί το Βαλκανικό. Οι άνθρωποι του Πηγάσου συναντήθηκαν με τον Αντιδήμαρχο...

Κατηγορηματικό «όχι» από τον Πήγασο για τον ΠΑΟΚ στην...

Ο Πήγασος Πολίχνης τοποθετήθηκε για τη φήμη ότι η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ μπορεί να εγκατασταθεί στο...

Ευχαρίστησε τον Ιντάλγκο ο Ολυμπιακός

Οι ερυθρόλευκοι ολοκλήρωσαν τη συνεργασία τους με τον εντυπωσιακό Ιντάλγκο. Ο Κουβανός ακραίος συνεχίζει στην Τουρκία με τον...