Το πρόγραμμα και οι διαιτητές του τριημέρου

Συνεχίζεται η δράση σε όλα τα πρωταθλήματα.

Με το ντέρμπι Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός στη Volley League γυναικών να ξεχωρίζει έρχεται το επόμενο «βολεϊκό» τριήμερο.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των Εθνικών πρωταθλημάτων για το διάστημα 27-29 Ιανουαρίου 2024.

Volley League – 13η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» Ρέντη, 15.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο.Π. Κηφισιάς
Διαιτητές: Αγγελίδης, Φραγκάκης, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Καλούδας, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Γυμναστήριο «Κροίσος Πέρσης» Νέα Σμύρνη, 20.30: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Πήγασος Πολίχνης
Διαιτητές: Βουδούρης, Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Σαμοθράκης, Παπαθανασίου, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γυμναστήριο Μετς, 21.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας
Διαιτητές: Νικάκης, Πρέντζας, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κώτσιας, Παυλάκης, Γραμματεία: Οικονόμου Δ..

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024

Γυμναστήριο «Δημήτρης Βικέλας» Ερμούπολη, 17.00: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου – Α.Ο. Καλαμάτα 80
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μουλά Λ., Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Βρούτσης, Παπαδημητρίου, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Ρεπό ο Π.Α.Ο.Κ..

Volley League Γυναικών – 15η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Γυμναστήριο Μαρκοπούλου, 17.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Λιδωρικιώτη, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Γεώργας, Τουκτούκας, Γραμματεία: Τρίκκα.

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 18.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων
Διαιτητές: Τοσουνίδης, Ισκάς, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Σταυρίδου, Ψύχου, Γραμματεία: Χατζηγεωργίου.

Γυμναστήριο Ολυμπιακού Χωριου, 18.45: Α.Ε.Κ. – Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Μενεσλής, Γεωργιάδης Στ., Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Τσιλάλης, Κολλάρου, Γραμματεία: Μισιάκα.

Γυμναστήριο «Γ. Γεννηματάς», 19.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Ο.Φ.Α. Απολλώνιος
Διαιτητές: Μεταξά, Γεωργάκη, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Ρηγόπουλος, Βαρατάσης, Γραμματεία: Πεσίνογλου.

Γυμναστήριο ΔΑΠΠΟΣ Σαντορίνης, 19.00: Α.Ο. Θήρας – Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Βελώνης, Κατσούλης, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Δρόσος, Χατζηδούκας, Γραμματεία: Ιωάννου Ε..

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Κουτσούλας, Παρατηρητής αγώνα: Καλπακτσόγλου, Παρατηρητής διαιτησίας: Ονόπας, Επόπτες: Μουζακίτη, Σπίγγου, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Pre League Ανδρών – 11η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

«Α. Βαρίκας», 15.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Ο.Φ.Η.
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.

«Στ. Καλαϊτζής», 15.30: Α.Σ. Πανερυθραϊκός – Μ.Γ.Σ. Εθνικός
Διαιτητές: Προκοπίου, Τσίτσικας, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Μίκρα, 18.00: Α.Σ. Άρης – Α.Ο. Αιγιαλέων
Διαιτητές: Αβραμίδης, Μούζουλας, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

Δ.Α.Κ. Φλώρινας, 18.15: Α.Π.Σ. Ήφαιστος – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής
Διαιτητές: Δανιηλίδου, Δρανίτσας, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης.

Pre League Γυναικών – 14η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Βότση, 17.00: Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση – Α.Σ.Π. Κορίνθου
Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Μπέλλος, Παρατηρητής: Κάλλης.

Παραλίας, 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας
Διαιτητές: Σπίνας, Καραγιαννόπουλος, Παρατηρητής: Τομαράς.

Ζηρίνειο, 18.00: Ζ.Α.Ο.Ν. – Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Τόλιος, Μαυρικίδου, Παρατηρητής: Παπαστάμος.

«Α. Βαρίκας», 18.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Φ.Ο. Βριλησσίων
Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Οικονόμου Μ., Παρατηρητής: Μαρκάτης.

«Στ. Καλαϊτζής», 20.30: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Οικονόμου Β., Αρβανίτης, Παρατηρητής: Ρίγκος.

Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024

«Στ. Βενέτης», 17.00: Α.Ο. Αιγάλεω – Α.Σ. Ελπίς

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 14η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Μετς, 13.30: Α.Ο. Παγκρατίου – Γ.Ε. Ηρακλείου, Διαιτητές: Μάλφας, Κατσιάρας.

«Ν. Παξιμαδάς», 15.30: Γ.Σ. Πετρούπολης – Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Διαιτητές: Παπαχατζής, Μαλκοπούλου.

«Μ. Μερκούρη», 16.00: Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου – Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος, Διαιτητές: Τραχαλάκη, Ξυδάκης.

«Κ. Πετρόπουλος», 18.00: Α.Σ.Π. Ερμής – ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης, Διαιτητές: Πετούσης, Κουγιάς.

«Ι. Μέγγουλης», 20.00: Γ.Σ. Κερατέας – Α.Σ.Π. Γλυφάδας, Διαιτητές: Κατερλή, Τουμπανάκης.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 11η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Δ.Α.Κ.Πολίχνης, 18.00: Φοίνικας Πολίχνης – Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα, Διαιτητές: Σταυρίδης, Δαλκιράνης.

«Ι. Λεμονίδης», 18.00: Α.Σ. Ελπίς – Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής, Διαιτητές: Κουκουμάκας Π., Παπαδόπουλος.

«Ν. Σαμαράς», 18.00: Α.Ο. Ορεστιάδας – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Ιωαννίδης, Βαλκανιώτης.

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 19.00: Ε.Α. Λαρίσης – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Παρασκευάς, Σουφλής.

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024

Ιωαννίνων, 18.00: Α.Σ. Γιάννενα – Α.Σ. Μακεδονικός, Διαιτητές: Αποστόλου, Αλεξίου.

*Ο αγώνας ΕΑ Λαρίσης    – ΟΠΑΘ Περσέας  βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 14η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Α’ Ηλιούπολης, 13.30: Γ.Σ. Ηλιούπολης – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Οικονομοπούλου, Καντλή.

Απόλλωνος, 17.00: Α.Σ.Π. Απόλλων – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Βλάσσης, Γκόλφης.

Νότου, 19.00: Α.Ε. Αγ. Παρασκευής – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Χαμπιλού, Τομαράς.

«Γ. Κακούρης», 19.45: Α.Ο. Ένωση Ιλίου – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Διαμάντης, Μέκιος.

Αγ. Δημητρίου, 20.00: Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης, Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος, Καπότης.

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024

Βαρδινογιάννειο, 17.30: Ο.Φ.Η. – Α.Ε. Αμπελοκήπων, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κόκκας.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 14η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2024

Αγριάς Βόλου, 17.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Α.Σ. Μακεδόνες, Διαιτητές: Μαυράκης, Καλαντζής.

«Μ. Παρασκευόπουλος», 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Σκαρλατούδη, Έξαρχος.

Καρδίτσας, 18.00: Σ.Π.Α. Καρδίτσας – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Σφονδύλη.

Ιωαννίνων, 18.00: Α.Σ. Γιάννενα – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Τζελέτας, Λάμπρου.

Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 20.00: Α.Π.Σ. Αίας – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Μαυρίδης, Μαλακίδης.

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024

«Π. Νέτσικας», 18.00: Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός – Π.Α.Σ. Γιάννινα, Διαιτητές: Βασδέκης, Κοτσικάρη.

*Ο αγώνας ΑΠΣ Αίας – ΕΑ Λαρίσης βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

spot_img

Περισσοτερα

Παραμένει «πράσινος» ο Πετρέας

Ο έμπειρος κεντρικός θα είναι για μία ακόμη χρονιά παίκτης του Παναθηναϊκού. Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ο έμπειρος...

Στερν και Παγιένκ οδήγησαν τη Σλοβενία στους Ολυμπιακούς αγώνες!

Στερν και Παγιένκ έγραψαν ιστορία! Η Σλοβενία κάνει... πάρτι στο Nations League και έξι παιχνίδια πριν το τέλος...

Ο Παλάσιος είχε ποιον να ρωτήσει για την Ελλάδα

Ο νέος παίκτης του Άθλου γνωρίζει τα του Ελληνικού πρωταθλήματος. Ο Άθλος ενισχύθηκε με τον Κρίστιαν Παλάσιος ο...