To πρόγραμμα και οι διαιτητές του διημέρου

Με αρκετή δράση το ερχόμενο Σαββατοκύριακο!

Αγώνες με μεγάλο ενδιαφέρον σε όλα τα πρωταθλήματα, με το ντέρμπι αιωνίων να ξεχωρίζει στη Volley League ανδρών και το ΑΕΚ-Σαντορίνη σε αυτή των γυναικών.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των Εθνικών πρωταθλημάτων για το διάστημα 16-17 Δεκεμβρίου.

Volley League – 8η αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο Παραλίας, 17.00: Α.Ο. Καλαμάτα 80 – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Γεράνιος, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Σπίνας, Κοσμάς, Γραμματεία: Βλαχούλη.

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 20.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Μυλωνάκης, Παρατηρητής αγώνα: Καλπακτσόγλου, Παρατηρητής διαιτησίας: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Καπότης, Κατσιάρας, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο «Δημήτριος Βικέλας» Σύρος, 17.00: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Φραγκάκης, Πρέντζας, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Συρίγος, Μπαρμπούνης, Γραμματεία: Οικονόμου Δ..

Γυμναστήριο Ζηρινείου, 19.00: Α.Ο.Π. Κηφισιάς – Πήγασος Πολίχνης
Διαιτητές: Αγγελίδης, Νικάκης, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Παυλάκης, Σπίγγου, Γραμματεία: Μισιάκα.

Volley League Γυναικών – 10η αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο Μαρκοπούλου, 17.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Προκοπίου, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Τομαράς, Κολλάρου, Γραμματεία: Ταλάρου.

Γυμναστήριο Μίκρας, 18.00: Α.Σ. Άρης – Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Ισκάς, Μούζουλας, Παρατηρητής: Κάλλης, ΕΠόπτες: Ψύχου, Σταυρίδου, Γραμματεία: Παναγιωτίδου.

Γυμναστήριο Ολυμπιακού Χωριού, 18.00: Α.Ε.Κ. – Α.Ο. Θήρας
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Μουζακίτη, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. Πεύκων, 18.00: Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Τσιούλα, Δημητρίου, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Δρούκα, Κοτσικάρη, Γραμματεία: Πασπαλά.

Γυμναστήριο «Αντώνης Φώτσης», 19.30: Ηλυσιακός Α.Ο. – Ο.Φ.Α. Απολλώνιος
Διαιτητές: Βουδούρης, Κατσούλης, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Κοσμόπουλος, Ρηγόπουλος, Γραμματεία: Τρίκκα Ν..

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 17.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Βελώνης, Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Τσεκούρας, Κοκορομύτη, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Pre League Ανδρών – 7η αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023

Δ.Α.Κ. Φλώρινας, 16.00: Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας – Ο.Φ.Η.
Διαιτητές: Παπακοσμάς, Πορτοκαλίδης, Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν..

«Α. Βαρίκας», 18.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Α.Σ. Πανερυθραϊκός
Διαιτητές: Τσίτσικας, Μεταξά, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.

Κατσάνειο, 18.00: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής – Α.Ο. Αιγιαλέων
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Δρανίτσας, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.

«Σ. Μπεφόν», 18.30: Α.Ο. Φλοίσβος – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Κουτσούλας, Λιδωρικιώτη, Παρατηρητής: Ονόπας.

*Ο αγώνας ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΣ Πανερυθραϊκός θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών κατόπιν απόφασης του Μ.Δ.Ο. / Ε.Ο.ΠΕ..

Pre League Γυναικών – 9η αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023

«Α. Βαρίκας», 15.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Ζ.Α.Ο.Ν.
Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Λιάκου, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος.

Βριλησσίων, 17.45: Φ.Ο. Βριλησσίων – Απόλλων Καλαμάτας
Διαιτητές: Ράντσιου, Τόλιος, Παρατηρητής: Παγκοζίδης.

Βότση, 18.00: Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση – Α.Ο. Αιγάλεω
Διαιτητές: Μαυρίδης, Κουκουμάκας, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

Κορίνθου, 18.00: Α.Σ.Π. Κορίνθου – Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Κτενάς, Παρατηρητής: Δημάκης.

«Στ. Καλαϊτζής», 19.30: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας
Διαιτητές: Χαμπιλού, Οικονομοπούλου, Παρατηρητής: Ρίγκος.

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023

«Κρ. Πέρσης», 17.30: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Α.Σ. Ελπίς
Διαιτητές: Βλα΄χος Γ., Μενεσλής, Παρατηρητής: Παπαστάμος.

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 9η αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023

«Ο. Παπαδόπουλος», 16.00: Α.Σ.Π. Γλυφάδας – Γ.Ε. Ηρακλείου, Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Καραγιαννάκης.

«Μ. Μερκούρη» Ρέθυμνο, 16.00: Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου – Α.Ο. Παγκρατίου, Διαιτητές: Τραχαλάκη, Ξυδάκης.

Ολυμπιάδος, 18.00: Α.Ε.Π. Ολυμπιάς – ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης, Διαιτητές: Γκόλφης, Βλάσσης.

«Ν. Παξιμαδάς», 18.30: Γ.Σ. Πετρούπολης – Α.Ε. Αρμενίων, Διαιτητές: Γεωργιάδης Στ., Μέκιος.

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023

«Ι. Μέγγουλης», 16.00: Γ.Σ. Κερατέας – Α.Σ.Π. Ερμής, Διαιτητές: Αρβανίτης, Μαλλιάρα.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 7η αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023

«Μ. Τσικίνας», 17.00: Χ.Α.Ν.Θ. – Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής, Διαιτητές: Δαλκιράνης, Μαλακίδης.

«Ν. Σαμαράς», 18.00: Α.Ο. Ορεστιάδας – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Παπαχρήστου, Ζηλιασκοπούλου.

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 19.00: Ε.Α. Λαρίσης – Φοίνικας Πολίχνης, Διαιτητές: Χλωρός, Βήτας.

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023

Μακεδονικού, 18.00: Α.Σ. Μακεδονικός – Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα, Διαιτητές: Μπέλλος, Βασδέκης.

Ιωαννίνων, 18.00: Α.Σ. Γιάννενα – Α.Σ. Ελπίς, Διαιτητές: Γκοργκόλης, Τζελέτας.

*Ο αγώνας ΕΑ Λαρίσης – Φοίνικας Πολίχνης βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 9η αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023

Ζηρίνειο, 15.00: Γ.Σ.Κ. Ηρακλής – Α.Ο. Ένωση Ιλίου, Διαιτητές: Σπίγγου, Σταυράτη.

Νότου, 16.00: Α.Ε. Αγ. Παρασκευής – Ο.Φ.Η., Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Κουρπανίδης.

Απόλλωνος, 17.00: Α.Σ.Π. Απόλλων – Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου, Διαιτητές: Πετούσης, Παπαχριστόπουλος.

Α’ Ηλιούπολης, 18.00: Γ.Σ. Ηλιούπολης – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Καλούδας, Καντλή.

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023

«Μ. Μερκούρη» Ρέθυμνο, 16.00: Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου – Α.Ε. Αμπελοκήπων, Διαιτητές: Κουνδουράκη, Λινοξυλάκη.

Σελεπίτσαρι, 18.00: Α.Ο. Ιωνικός – Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης, Διαιτητές: Δρόσος, Μαλκοπούλου.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 9η αγωνιστική

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023

Αγριάς, 17.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Φοίνικας Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Σουφλής, Παρασκευάς.

Ιωαννίνων, 18.00: Α.Σ. Γιάννενα – Π.Α.Σ. Γιάννινα, Διαιτητές: Κουτσής, Αποστόλου.

Δ.Α.Κ. Κυμίνων, 18.00: Α.Σ. Μακεδόνες – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Παπαδοπούλου, Αβραμίδης.

Καρδίτσας, 18.00: Σ.Π.Α. Καρδίτσας – Α.Π.Σ. Αίας, Διαιτητές: Μαυράκης, Καλαντζής.

Δ.Α.Κ. Ασβεστοχωρίου, 18.00: Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά – Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός, Διαιτητές: Σταυρίδης, Βασιλειάδης.

Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023

ΚΑΠΠΑ 2000, 18.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Λούμσι, Σταυριανίδης.

spot_img

Περισσοτερα

Βίντεο: Δείτε τον νέο «μαέστρο» του Άθλου

Πάρτε μία «πρώτη γεύση» από τον έμπειρο πασαδόρο. Μετά την Τουρκία, την Αμερική την Τσεχία αλλά και την......

Μιχαΐλοβιτς: «Ολοκληρωμένο το πρότζεκτ του Φλοίσβου, να κάνω την...

Ο Σέρβος ακραίος μίλησε στα πλαίσια της συμφωνίας του με τον Φλοίσβο. Ο Νίκολα Μιχαΐλοβιτς είναι ενθουσιασμένος για...

Νέα δυνατή κίνηση για τον Φλοίσβο – Έκλεισε Μιχαΐλοβιτς

Νέο παίκτης της Αθηναϊκής ομάδας ο «γνωστός μας» Νίκολα Μιχαΐλοβιτς! Μετά από μία διετία σε Ιταλία και Τουρκία,...