Το… γεμάτο πρόγραμμα των επόμενων ημερών

Μία εβδομάδα γεμάτη βόλεϊ!

Κορυφώνεται η δράση σε όλα τα πρωταθλήματα, με τα πλέι-οφ και τα πλέι-άουτ να ξεκινάνε σε Volley League γυναικών και σε Pre League.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των εθνικών πρωταθλημάτων από 27 Μαρτίου με 3 Απριλίου.

Volley League – Θέσεις 5-7

Κυριακή 31 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο Ζηρινείου, 15.00: Α.Ο.Π. Κηφισιάς – Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μουλά Λ., Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Τσίτσικας, Χατζηβασιλείου, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Volley League Γυναικών – Play Off – Προημιτελικά

Πρώτος Αγώνας – Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Γ. Γεννηματάς», 18.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Α.Ο. Θήρας
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μενεσλής, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Μαλλιάρα, Κατσιάρας, Γραμματεία: Οικονόμου Δ..

Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. Πεύκων, 18.00: Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Λούμσι, Κουκουμάκας Π., Γραμματεία: Χατζηγεωργίου.

Γυμναστήριο Μαρκοπούλου, 18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Βελώνης, Μάλφας, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Βλάχος, Τομαράς, Γραμματεία: Ταλάρου.

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 19.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμμ., Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Σταυρίδου, Ψύχου, Γραμματεία: Πασπαλά.

Volley League Γυναικών – Play Out (Στις δύο νίκες)

Πρώτος Αγώνας – Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο Μίκρας, 19.00: Α.Σ. Άρης – Ο.Φ.Α. Απολλώνιος
Διαιτητές: Αβραμίδης, Τσιούλα, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Βασδέκης, Σταυρίδης, Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.

Γυμναστήριο «Α. Φώτσης», 19.30: Ηλυσιακός Α.Ο. – Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Καπότης, Παπαθανασίου, Γραμματεία: Μισιάκα.

Volley League Γυναικών – Play Off – Προημιτελικά

Δεύτερος Αγώνας – Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Μ. Μερκούρη», 18.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – .Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Μουζακίτη, Καλούδας, Γραμματεία: Καπουράνη.

Γυμναστήριο Ολυμπιακού Χωριού, 19.00: Α.Ε.Κ. – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Μαλλιάρα, Παπαθανασίου, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Γυμναστήριο ΔΑΠΠΟΣ, 19.00: Α.Ο. Θήρας – Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Βελώνης, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Δρόσος, Χατζηδούκας, Γραμματεία: Καλιγέρη

Γυμναστήριο Μετς, 20.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων
Διαιτητές: Μουλά Λ., Μάλφας, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Σπίγγου, Ρηγόπουλος, Γραμματεία: Μισιάκα.

Volley League Γυναικών – Play Out (Στις δύο νίκες)

Δεύτερος Αγώνας – Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Π. Νικολαΐδης», 20.00: Ο.Φ.Α. Απολλώνιος – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Βουδούρης, Μεταξά, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος, Επόπτες: Γεωργοπούλου, Τσεκούρας, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Γυμναστήριο Χαλκιοπούλειο, 19.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 – Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Πρέντζας, Μαυράκης, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Στάικος, Γεώργας, Γραμματεία: Καραβάνα.

Pre League Ανδρών – Play Off – Πρώτος Αγώνας

Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο «Α. Βαρίκας», 17.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής
Διαιτητές: Κουτσούλας, Μενεσλής, Παρατηρητής: Ονόπας.

Κυριακή 31 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο Βαρδινογιάννειο, 16.00: Ο.Φ.Η. – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Τραχαλάκη, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης.

Pre League Ανδρών – Play Off – Δεύτερος Αγώνας

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο Μίκρας, 17.00: Α.Σ. Άρης – Ο.Φ.Η.
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.

Γυμναστήριο Κατσάνειου, 17.00: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Αβραμίδης, Δημητρίου, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.

Pre League Ανδρών – Play Out – Πρώτος Αγώνας

Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. Φλώρινας, 18.00: Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας – Μ.Γ.Σ. Εθνικός
Διαιτητές: Δανιηλίδου, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν..

Γυμναστήριο Αιγίου, 20.00: Α.Ο. Αιγιαλέων – Α.Σ. Πανερυθραϊκός
Διαιτητές: Γεράνιος, Γκόλφης, Παρατηρητής: Ιορδανίδης.

Pre League Ανδρών – Play Out – Δεύτερος Αγώνας

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο «Μ. Παρασκευόπουλος», 19.30: Μ.Γ.Σ. Εθνικός – Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας
Διαιτητές: Ιωαννίδης, Τονονίδης, Παρατηρητής: Δήμου.

Γυμναστήριο «Στ. Καλαϊτζής», 20.30: Α.Σ. Πανερυθραϊκός – Α.Ο. Αιγιαλέων
Διαιτητές: Νικάκης, Γεωργιάδης Στ., Παρατηρητής: Τσιμπινός.

Pre League Γυναικών – 22η αγωνιστική

Γυμναστήριο «Στ. Βενέτης», 18.00: Α.Ο. Αιγάλεω – Ζ.Α.Ο.Ν.
Διαιτητές: Γεωργιάδης Στ., Κατσιάρας, Παρατηρητής: Παγκοζίδης.

Γυμναστήριο Δ.Α.Κ. Πρέβεζας, 18.00: Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Γκοργκόλης, Φλούδας, Παρατηρητής: Καμπέρης.

Γυμναστήριο «Ι. Λεμονίδης», 18.00: Α.Σ. Ελπίς – Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση
Διαιτητές: Μαυρίδης, Δρανίτσας, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.

Γυμναστήριο «Π. Σαλπέας», 18.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Διαιτητές: Ράντσιου, Παπαχατζής Π., Παρατηρητής: Παπαστάμος.

Γυμναστήριο Βριλησσίων, 18.00: Φ.Ο. Βριλησσίων – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Οικονόμου Μ., Παρατηρητής: Πολίτης.

Γυμναστήριο Παραλίας, 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – Α.Σ.Π. Κορίνθου
Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Κτενάς, Παρατηρητής: Τομαράς.

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 22η αγωνιστική

Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

«Κ. Πετρόπουλος», 16.00: Α.Σ.Π. Ερμής – Α.Ο. Παγκρατίου, Διαιτητές: Πετούσης, Βλάσσης.
1ο Γυμν. Ρέντη, 16.00: Α.Ε. Αρμενίων – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Κατσούλης, Βλάχος
Νεάπολης Μυτ., 16.00: ΑΘΛΗΣΗ Μυτιλήνης – Γ.Σ. Κερατέας, Διαιτητές: Βαρατάσης, Τσούρμας.
Λίντο, 16.00: Γ.Ε. Ηρακλείου – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Αγγελίδης, Κουνδουράκη.
Λύκειο Μελισσίων, 16.00: Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος – Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Διαιτητές: Προκοπίου, Τόλιος.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – Play Off

Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

ΚΑΠΠΑ 2000, 18.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Α.Ο. Ορεστιάδας, Διαιτητές: Τοσουνίδης, Κυριακοπουλος.

Κυριακή 31 Μαρτίου 2024

«Μ. Τσικίνας», 17.00 : Χ.Α.Ν.Θ. – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Δημητρίου, Μπέλλος.

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 16.00: Ε.Α. Λαρίσης – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Χλωρός, Βήτας.
«Ν. Σαμαράς», 18.00: Α.Ο. Ορεστιάδας – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Παπαχρήστου, Μαργαριτίδης.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 22η αγωνιστική

Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

Βαρδινογιάννειο, 14.00: Ο.Φ.Η. – Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κόκκας.
«Ν. Παξιμαδάς», 16.00: Γ.Σ. Πετρούπολης – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Μαλκοπούλου, Καντλή.
Γουδίου, 16.00: Α.Ε. Αμπελοκήπων – Α.Ε. Αγ. Παρασκευής, Διαιτητές: Καπότης, Τομαράς.
Α’ Αργυρούπολης, 16.00: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης – Γ.Σ. Ηλιούπολης, Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Χαμπιλού.
Ζηρίνειο, 16.00: Γ.Σ.Κ. Ηρακλής – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Μαυρικίδου, Τουμπανάκης.
«Γ. Κακούρης», 16.00: Α.Ο. Ένωση Ιλίου – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Αρβανίτης, Μέκιος.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 22η αγωνιστική

Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

«Μ. Παρασκευόπουλος», 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Α.Π.Σ. Αίας, Διαιτητές: Παπαχρήστου, Σκαρλατούδη.
Ιωαννίνων, 18.00: Π.Α.Σ. Γιάννινα – Σ.Π.Α. Καρδίτσας, Διαιτητές: Τζελέτας, Αποστόλου.
«Μ. Τσικίνας», 18.00: Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Σ. Αργώ Βόλου, Διαιτητές: Λούμσι, Βασδέκης.
1ο Γυμν. Λάρισας, 18.00: Ε.Α. Λαρίσης – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Σουφλής.
Δ.Α.Κ. Ασβεστοχωρίου, 18.00: Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Τσιούλα, Καπλάνης.
«Π. Νέτσικας», 18.00: Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός – Α.Σ. Μακεδόνες, Διαιτητές: Μαλακίδης, Σταυρίδου.

spot_img

Περισσοτερα

Θέλει να διοργανώσει το Βαλκανικό στην Πολίχνη ο Πήγασος!

Στο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης» θέλει ο Πήγασος να φιλοξενηθεί το Βαλκανικό. Οι άνθρωποι του Πηγάσου συναντήθηκαν με τον Αντιδήμαρχο...

Κατηγορηματικό «όχι» από τον Πήγασο για τον ΠΑΟΚ στην...

Ο Πήγασος Πολίχνης τοποθετήθηκε για τη φήμη ότι η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ μπορεί να εγκατασταθεί στο...

Ευχαρίστησε τον Ιντάλγκο ο Ολυμπιακός

Οι ερυθρόλευκοι ολοκλήρωσαν τη συνεργασία τους με τον εντυπωσιακό Ιντάλγκο. Ο Κουβανός ακραίος συνεχίζει στην Τουρκία με τον...