Τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου 28 & 29/1/2017 στην Ένωση Θράκης και Αν. Μακεδονίας

27/01/2017 16:58311Ελληνικά Πρωταθλήματα Τοπικά Τοπικά Ανδρών Τοπικά Γυναικών Αναπτυξιακά Πρωταθλήματα/ Υποδομές
Ετικέτες:
tatoo

Με «πλούσιο» πρόγραμμα, συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο 28 και 29 Ιανουαρίου 2017 τα Πρωταθλήματα της Β’ Εθνικής κατηγορίας σε Άνδρες & Γυναίκες, καθώς και τα Τοπικά πρωταθλήματα στους Εφήβους, τους Παίδες, τις Κορασίδες, τους Παμπαίδες και τις Παγκορασίδες που διοργανώνει η Α’ Περιφέρεια.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει για τους Άνδρες, η αναμέτρηση στον Αμυγδαλεώνα του πρωτοπόρου Έβρου με την τοπική ομάδα.

Στον Δυτικό όμιλο των Γυναικών, ξεχωρίζει το τοπικό ντέρμπι της Δράμας, μεταξύ του Γυμναστικού και της Γαίας, ενώ στον Ανατολικό όμιλο, οι Αμαζόνες υποδέχονται την πρωτοπόρο και αήττητη Α.Ε. Κομοτηνής, στοχεύοντας στην… συγκατοίκηση της κορυφής του ομίλου.

Στους Εφήβους, ο Εθνικός με νίκη επί των Σερρών, γίνεται και μαθηματικά ο Πρωταθλητής στους Εφήβους.

Στον Γ’ όμιλο των Παίδων, ο ΑΟ Ορεστιάδας χρειάζεται μόνο νίκη επί του Άθλου, αν θέλει να «βρίσκεται» στα Play off των Παίδων, σαν καλύτερος δεύτερος, με τον ΑΟ Σερρών να επωφελείται, σε περίπτωση ήττας του ΑΟΟ.

Στους Παμπαίδες, ο ΑΟ Ορεστιάδας είναι μαθηματικά Πρωταθλητής, από την… προηγούμενη αγωνιστική.

Δείτε παρακάτω, το πρόγραμμα όλων των αγώνων του διημέρου.

ΗΜΕΡΑ

ΗΜ/ΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ

 

ΦΙΛΟΞ/ΝΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ

Β' ΓΥΡΟΣ

1η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

15:00

Αμυγδαλεώνα

Αμυγδαλεώνας

-

Έβρος

Κυριακή

29 Ιαν 2017

19:00

Κοιλάδας

Άρτεμις

-

Ερμογένης

Κυριακή

29 Ιαν 2017

19:00

Καβάλας

ΑΟ Καβάλας

-

Ελπίς Σερρών

ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α

Β' ΓΥΡΟΣ

2η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Σάββατο

28 Ιαν 2017

13:30

Καβάλας

ΑΟ Καβάλας

-

Άρτεμις

Σάββατο

28 Ιαν 2017

15:00

ΔΗΓΑ

ΓΣ Δράμας

-

Γαία Δράμας

Κυριακή

29 Ιαν 2017

18:00

ΔΑΚ Ξάνθης

Ερμογένης

-

Αμυγδαλεώνας

ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β

Β' ΓΥΡΟΣ

2η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Σάββατο

28 Ιαν 2017

16:00

Ορεστιάδας

ΑΟ Ορεστιάδας

-

Φοίνικας

Κυριακή

29 Ιαν 2017

15:00

Μαΐστρου

Αμαζόνες

-

ΑΕ Κομοτηνής

Κυριακή

29 Ιαν 2017

19:00

Ορεστιάδας

Άθλος

-

Έβρος

ΕΦΗΒΩΝ

Β' ΓΥΡΟΣ

2η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

13:00

Ορεστιάδας

ΑΟ Ορεστιάδας

-

ΑΕ Κομοτηνής

Κυριακή

29 Ιαν 2017

15:00

Αλεξ/πολης

Εθνικός

-

ΑΟ Σερρών

ΠΑΙΔΩΝ Β

Α' ΓΥΡΟΣ

1η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

20:00

Αλεξ/πολης

Γ.Ε.Α.

-

ΑΕ Κομοτηνής

ΠΑΙΔΩΝ Γ

Β' ΓΥΡΟΣ

4η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

19:00

Παλιό Ορ/δας

Άθλος

-

ΑΟ Ορεστιάδας

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

Α' ΓΥΡΟΣ

7η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

11:00

Κραχτίδη

Γαία Δράμας

-

Λέαινες

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ

Α' ΓΥΡΟΣ

5η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

17:00

Ορεστιάδας

ΑΟ Ορεστιάδας

-

Νίκη

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Β' ΓΥΡΟΣ

1η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Σάββατο

28 Ιαν 2017

11:00

Αλεξ/πολης

Εθνικός

-

ΑΟ Ορεστιάδας

Κυριακή

29 Ιαν 2017

17:00

Παλιό Ορ/δας

Άθλος

-

ΑΟ Ορεστιάδας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

Α' ΓΥΡΟΣ

7η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

13:00

Κραχτιδη

Γαία Δράμας

-

Άρτεμις-2

Κυριακή

29 Ιαν 2017

14:00

Ελευθερούπολης

ΑΟ Καβάλας-2

-

ΓΣ Δράμας-2

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β

Β' ΓΥΡΟΣ

1η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

13:00

Αμυγδαλεώνα

Αμυγδαλεώνας

-

ΑΟ Καβάλας

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Δ

Α' ΓΥΡΟΣ

3η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η

Κυριακή

29 Ιαν 2017

15:00

Ορεστιάδας

ΑΟ Ορεστιάδας

-

Νίκη

 


Σχετικά Άρθρα