Συνεχίζεται η δράση – Τα παιχνίδια που ακολουθούν

Συνέχεια με έντονο ενδιαφέρον από την Τετάρτη έως την Κυριακή.

ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός διεκδικούν έναν τίτλο, η ομάδα της Κηφισιάς έχει την ευκαιρία να «σφραγίσει» την Ευρώπη και όλα τα πρωταθλήματα συνεχίζονται με έντονο ενδιαφέρον.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των Εθνικών πρωταθλημάτων για το διάστημα 3-7 Απριλίου 2024.

Volley League – Θέσεις 5-7

Σάββατο 6 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο «Αλέξανδρος Νικολαΐδης» Πολίχνη, 19.00: Πήγασος Πολίχνης – Α.Ο.Π. Κηφισιάς
Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμμ., Ισκάς, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Λούμσι, Βασδέκης, Γραμματεία: Χατζηγεωργίου.

League Cup «Νίκος Σαμαράς»

Πρώτος τελικός – Πέμπτη 4 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 20.15: Π.Α.Ο.Κ. – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Αβραμίδης, Δανιηλίδου, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Ψύχου, Σταυρίδου, Γραμματεία: Πασπάλα.

Δεύτερος τελικός – Κυριακή 7 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο Μετς, 17.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Βουδούρης, Βελώνης, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Τσεκούρας, Γεώργας, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Volley League Γυναικών – Ημιτελικά

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 – Πρώτος Αγώνας

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 16.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Βουδούρης, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Τσεκούρας, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Καπουράνη.

Γυμναστήριο Μετς, 17.30: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Κουτσούλας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Τομαράς, Γεώργας, Γραμματεία: Μισιάκα.

Σάββατο 6 Απριλίου 2024 – Δεύτερος Αγώνας

Γυμναστήριο «Γιώργος Γεννηματάς», 19.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Νικάκης, Μενεσλής, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Βέντρας, Μουζακίτη, Γραμματεία: Ταλάρου.

Γυμναστήριο Ολυμπιακού Χωριού, 19.00: Α.Ε.Κ. – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Ονόπας, Επόπτες: Καπότης, Τσίτσικας, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Volley League Γυναικών – Play Out

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 – Τρίτος Αγώνας

Γυμναστήριο «Αντώνης Φώτσης», 19.30: Ηλυσιακός Α.Ο. – Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Φραγκάκης, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Βαρατάσης, Κατσιάρας, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Pre League Γυναικών – Play Off 2-5

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 – Πρώτος Αγώνας

«Στ. Καλαϊτζής», 17.30: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Ζ.Α.Ο.Ν.
Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Κατερλή, Παρατηρητής: Πολίτης.

«Κρ. Πέρσης», 18.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Απόλλων Καλαμάτας
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μεταξά, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κοκορομύτη, Βέντρας, Γραμματεία: Τσακμάκη.

Pre League Ανδρών – Play Off – Δεύτερος Αγώνας

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο Μίκρας, 17.00: Α.Σ. Άρης – Ο.Φ.Η.
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.

Γυμναστήριο Κατσάνειου, 17.00: Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Αβραμίδης, Δημητρίου, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.

Pre League Ανδρών – Play Out – Δεύτερος Αγώνας

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024

Γυμναστήριο «Μ. Παρασκευόπουλος», 19.30: Μ.Γ.Σ. Εθνικός – Α.Π.Σ. Ήφαιστος Φλώρινας
Διαιτητές: Ιωαννίδης, Τονονίδης, Παρατηρητής: Δήμου.

Γυμναστήριο «Στ. Καλαϊτζής», 20.30: Α.Σ. Πανερυθραϊκός – Α.Ο. Αιγιαλέων
Διαιτητές: Νικάκης, Γεωργιάδης Στ., Παρατηρητής: Τσιμπινός.

Pre League Γυναικών – Play Off 2-5

Σάββατο 6 Απριλίου 2024 – Δεύτερος Αγώνας

Ζηρίνειο, 18.00: Ζ.Α.Ο.Ν. – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Διαιτητές: Μάλφας, Μαλλιάρα, Παρατηρητής: Καπάνταης.

Παραλίας, 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Φραγκάκης, Κτενάς, Παρατηρητής: Κανελλίδης.

Pre League Γυναικών – Play Out 9-12

Σάββατο 6 Απριλίου 2024

«Π. Σαλπέας», 18.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας – Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Βλάχος, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – Play Off

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 – Πρώτος Αγώνας

«Ι. Μέγγουλης», 16.00: Γ.Σ. Κερατέας – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Τόλιος.
1ο Γυμν. Ρέντη, 19.00: Α.Ε. Αρμενίων – Α.Ο. Παγκρατίου, Διαιτητές: Κατσούλης, Χατζηβασιλείου.

Σάββατο 6 Απριλίου 2024 – Δεύτερος Αγώνας

«Μ. Μερκούρη», 15.00: Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου – Γ.Σ. Κερατέας, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κόκκας.
Μετς, 20.00: Α.Ο. Παγκρατίου – Α.Ε. Αρμενίων, Διαιτητές: Προκοπίου, Παπαθανασίου.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – Play Off

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 – Δεύτερος Αγώνας

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 19.00: Ε.Α. Λαρίσης – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Χλωρός, Βήτας.
«Ν. Σαμαράς», 18.00: Α.Ο. Ορεστιάδας – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Παπαχρήστου, Μαργαριτίδης.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – Play Off

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 – Πρώτος Αγώνας

Ζηρίνειο, 19.00: Γ.Σ.Κ. Ηρακλής – Α.Ε. Αγ. Παρασκευής, Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος, Μαυρικίδου.
Α’ Αργυρούπολης, 20.00: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Χαμπιλού, Οικονομοπούλου.

Σάββατο 6 Απριλίου 2024 – Δεύτερος Αγώνας

«Ν. Παξιμαδάς», 18.30: Γ.Σ. Πετρούπολης – Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης, Διαιτητές: Γεωργάκη, Τριανταφυλλόπουλος.
Νότου, 19.00: Α.Ε. Αγ. Παρασκευής – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Αρβανίτης, Σπίγγου.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – Play Off

Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 – Πρώτος Αγώνας

ΚΑΠΠΑ 2000, 19.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Δρανίτσας, Δαλκιράνης.
Αγριάς, 20.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Παπαδογούλας, Σουφλής.

Σάββατο 6 Απριλίου 2024 – Δεύτερος Αγώνας

1ο Γυμν. Λάρισας, 18.00: Ε.Α. Λαρίσης – Α.Σ. Αργώ Βόλου, Διαιτητές: Βήτας, Χλωρός.
Δ.Α.Κ. Ασβεστοχωρίου, 20.00: Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Σταυρίδης.

spot_img

Περισσοτερα

Οι διεθνείς έδειξαν την κλάση τους και πήραν το...

Στην πρώτη θέση του τουρνουά οι δύο αθλήτριες. Λίζα Τριανταφυλλίδη και Δήμητρα Μαναβή συνεργάστηκαν με απόλυτη επιτυχία στο...

Η Πετροπούλου νέα λίμπερο της Ελευσίνας

Ανακοινώθηκε η απόκτηση της. Ο Κέλεος Ελευσίνας ήρθε σε συμφωνία με τη Δήμητρα Πετροπούλου, η οποία αγωνίζεται ως...

Έτοιμη η Θεσσαλονίκη για άλλη μία γιορτή του μπιτς...

Ολοκληρώθηκαν οι προετοιμασίες. Η πόλη της Θεσσαλονίκης παρουσιάζεται έτοιμη για τη διεξαγωγή του THESSALONIKI MASTERS, με την καθιερωμένη...