Σπουδαία νίκη ανατροπή για τον Μίλωνα (αποτελέσματα ομίλων)

12/02/2017 03:09374Α2 Ανδρών 2016/2017
Ετικέτες: ΜίλωναςΟΦΗΕΑΠατρών
tatoo

Ο Μίλωνας έκανε την μεγάλη έκπληξη κόντρα στον πρωτοπόρο ΟΦΗ στον Α1 υποόμιλο  καθώς το νίκησε με 3-2  αν και βρεθηκε πίσω στο σκορ με 1-2 από την Κρητική ομάδα.

 Μάλιστα η  Παλλήνη που επικράτησε του Μαρκόπουλου με 3-0 έφερε το σύλλογο στη δεύτερη θέση με ένα πόντο.
Το αήττητο του συνέχισε ο Εθνικός Πειραιώς που πέρασε από την έδρα του Ιωνικού με 3-0 ενώ η Ροδίων Άθλησις πήρε αγχώδη νίκη με 3-2 επί του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη.

Η ΕΑΠ Πατρών στον Β1 υποόμιλο ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της Πάτρας, αφού νίκησε εκτός έδρας με 3-0 την Ολυμπιάδα ενώ  η Νίκη Αιγινίου παρέμεινε στην πρώτη θέση αφού νίκησε με 3-0 την Ελπίδα στους Αμπελόκηπους.

Το 9/9 έκανε ο Νέστορας στον Β2 υποόμιλο, νικώντας εύκολα στο κλειστό του Βότση με 3-0 την ΓΕΑ ενώ ακολουθεί και ο Πήγασος Πολίχνης που κέρδισε την Κομοτηνη.

Το πρόγραμμα των ομίλων:

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος
10η αγωνιστική
Σάββατο 11 Φεβρουαρίου
ΑΟΝΣ Μίλων - ΟΦΗ 3-2 (22-25, 25-21, 23-25, 25-20, 16-14)
ΑΟ Παλλήνη - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-21, 25-23, 28-26)
Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

Παραλίας 14.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΟΠΕ Ρεθύμνου, Διαιτητές: Γκόλφης, Τσουμελέας
Χανίων 16.00: ΣΦΠ Χανίων - ΑΣ Πανερυθραϊκός, Διαιτητές: Αγγελίδης, Γιαννόπουλος
Ρεπό η ΑΕΚ

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 2ος υποόμιλος
10η αγωνιστική
Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

ΓΣ Πανιώνιος - Ροδίων Άθλησις 2-3 (19-25, 25-22, 25-20, 12-25, 10-15)
ΓΣ Απόλλων - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-0 (25-21, 25-8, 25-16)
ΑΣ Ιωνικός - Εθνικός ΟΦΠΦ 0-3 (22-25, 18-25, 16-25)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

Α. Παπαμιχαήλ 14.00: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΟ Μυτιλήνης, Διαιτητές: Τσίτσικας, Αντωνόπουλος

Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 1ος υποόμιλος
10η αγωνιστική
Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

Άρης - ΑΣΠ Απόλλων 3-2 (10-25, 19-25, 25-21, 25-22, 15-13)
Πήγασος Κοζάνης - ΣΠΑ Καρδίτσας 0-3 (18-25, 19-25, 17-25)
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΕΑ Πατρών 0-3 (12-25, 24-26, 23-25)
ΑΣ Ελπίς - Νίκη Αιγινίου 0-3 (14-25, 15-25, 21-25)

Ρεπό ο Άθλος Ορεστιάδας

Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 2ος υποόμιλος
10η αγωνιστική
Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

Πήγασος Πολίχνης - ΑΕ Κομοτηνής 3-0 (25-18, 25-22, 25-23)
ΑΜΣ Νέστωρ - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-15, 25-18, 25-15)
ΑΣ Μακεδονικός - ΑΟ Σερρών 0-3 (17-25, 24-26, 15-25)
Αίας Ευόσμου - ΧΑΝΘ 1-3 (16-25, 21-25, 25-17, 21-25)

Ρεπό ο ΟΠΑΘ Περσέας


Σχετικά Άρθρα