Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20: Ολοκληρώθηκαν οι όμιλοι, ακολουθούν οι ημιτελικοί

Ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων της Προημιτελικής Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20.

Αναλυτικά:

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Προημιτελικής Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20.Το κείμενο θα ανανεώνεται…

Προημιτελική Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20

Α’ Όμιλος (Κατερίνη): Α.Ο. Καβάλας, Ε.Α. Λαρίσης, Π.Α.Ο.Κ., Σ.Φ.Κ. Πιερικός.

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

Α.Ο. Καβάλας – Ε.Α. Λαρίσης 0-3 (06-25, 14-25, 20-25), Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Ντόβα.
Π.Α.Ο.Κ. – Σ.Φ.Κ. Πιερικός 3-2 (20-25, 25-19, 25-13, 20-25, 15-10), Διαιτητές: Ντόβα, Πορτοκαλίδης.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ο. Καβάλας 3-0 (25-12, 25-08, 25-19), Διαιτητές: Βένος, Πορτοκαλίδης.
Σ.Φ.Κ. Πιερικός – Ε.Α. Λαρίσης 3-1 (25-18, 25-20, 15-25, 25-22), Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Βένος.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

Ε.Α. Λαρίσης – Π.Α.Ο.Κ. 2-3 (24-26, 19-25, 25-23, 25-21, 12-15), Διαιτητές: Σαρακινίδης, Ντόβα.

Α.Ο. Καβάλας – Σ.Φ.Κ. Πιερικός 0-3 (09-25, 15-25, 10-25), Διαιτητές: Ντόβα, Σαρακινίδης.

Βαθμολογία Α’ Ομίλου

1. Π.Α.Ο.Κ. 7β. (9-4)

3. Σ.Φ.Κ. Πιερικός 7β. (8-4)

2. Ε.Α. Λαρίσης 4β. (6-6)

4. Α.Ο. Καβάλας 0β. (0-9)

Β’ Όμιλος (Άρτα): Α.Σ. Αργώ Βόλου, Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης, Α.Π.Σ. Αίας, Γ.Σ. Δράμας.

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

Α.Σ. Αργώ Βόλου – Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης 3-0 (25-13, 25-19, 25-22), Διαιτητές: Μπαλτζώης, Φλούδας.

Α.Π.Σ. Αίας – Γ.Σ. Δράμας 3-0 (25-23, 25-17, 25-16), Διαιτητές: Αποστόλου, Γκοργκόλης.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

Α.Π.Σ. Αίας – Α.Σ. Αργώ Βόλου 3-0 (25-15, 25-18, 25-13), Διαιτητές: Φλούδας, Γκοργκόλης.
Γ.Σ. Δράμας – Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης 3-1 (25-23, 25-22, 23-25, 30-28), Διαιτηές: Τζελέτας, Μπαλτζώης.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

Α.Σ. Αργώ Βόλου – Γ.Σ. Δράμας 3-2 (25-21, 25-13, 23-25, 22-25, 15-13), Διαιτητές: Γκοργκόλης, Αποστόλου.

Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης – Α.Π.Σ. Αίας 1-3 (17-25, 27-25, 23-25, 25-27), Διαιτητές: Μπαλτζώης, Φλούδας.

Βαθμολογία Β’ Ομίλου

1. Α.Π.Σ. Αίας 9β. (9-1)

2. Α.Σ. Αργώ Βόλου 5β. (6-5)

3. Γ.Σ. Δράμας 4β. (5-7)

4. Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης 0β. (2-9)

Ημιτελική Φάση Γ’ και Δ’ Ομίλου – Κυριακή 24 Μαρτίου 2024

Δ.Α.Κ. Κατερίνης, 16.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ. Αργώ Βόλου, Διαιτητές: Σαρακινίδης, Πορτοκαλίδης.
Δ.Α.Κ. Κατερίνης, 18.00: Α.Π.Σ. Αίας – Σ.Φ.Κ. Πιερικός, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Ντόβα.

Γ’ Όμιλος (Μεταμόρφωση): Α.Ο. Ιωνικός, Α.Ο.Ν. Αμαζόνες, Α.Σ.Ε. Νεωρίου, Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

Α.Ο. Ιωνικός – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες 2-3 (18-25, 25-23, 16-25, 25-23, 12-15), Διαιτητές: Μάλφας, Ρηγόπουλος.
Α.Σ.Ε. Νεωρίου – Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 3-0 (25-20, 25-12, 25-19), Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Μάλφας.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

Α.Σ.Ε. Νεωρίου – Α.Ο. Ιωνικός 0-3 (12-25, 20-25, 16-25), Διαιτητές: Τόλιος, Οικονόμου Β.
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες 0-3 (10-25, 13-25, 09-25), Διαιτητές: Οικονόμου Β., Τόλιος.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Α.Σ.Ε. Νεωρίου 3-0 (25-20, 25-19, 25-07), Διαιτητές: Παπαθανασίου, Κατερλή.

Α.Ο. Ιωνικός – Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 3-0 (25-07, 25-13, 25-16), Διαιτητές: Γεωργάκη, Βουδούρης.

Βαθμολογία Γ’ Ομίλου

1. Α.Ο.Ν. Αμαζόνες 8β. (9-2)

2. Α.Ο. Ιωνικός 7β. (8-2)

3. Α.Σ.Ε. Νεωρίου 3β. (3-6)

4. Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός 0β. (0-9)

Δ’ Όμιλος (Μεταμόρφωση): Α.Ο. Δεξαμενής, Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., Ο.Φ.Η., Α.Σ.Π. Απόλλων

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

Ο.Φ.Η. – Α.Σ.Π. Απόλλων 3-1 (25-22, 21-25, 25-18, 25-14), Διαιτητές: Βαρατάσης, Χαμπιλού.
Α.Ο. Δεξαμενής – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (19-25, 25-16, 23-25, 25-19, 08-15), Διαιτητές: Χαμπιλού, Βαρατάσης.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

Α.Σ.Π. Απόλλων – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (21-25, 16-25, 14-25), Διαιτητές: Τσίτσικας, Χουλιαρόπουλος.
Ο.Φ.Η. – Α.Ο. Δεξαμενής 3-1 (15-25, 25-20, 25-22, 25-16), Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος, Τσίτσικας.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Ο.Φ.Η. 3-0 (25-17, 25-18, 25-22), Διαιτητές: Κατερλή, Παπαθανασίου.

21.30: Α.Ο. Δεξαμενής – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Βουδούρης, Γεωργάκη.

Βαθμολογία Δ’ Ομίλου

1. Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 8β. (9-2)

2. Ο.Φ.Η. 6β. (6-5)

3. Α.Ο. Δεξαμενής 1β. (3-6)

4. Α.Σ.Π. Απόλλων 0β. (1-6)

Ημιτελική Φάση Γ’ και Δ’ Ομίλου – Κυριακή 24 Μαρτίου 2024

Μεταμόρφωση, 17.00: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Ο.Φ.Η., Διαιτητές: Ράντσιου, Καπότης.
Μεταμόρφωση, 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Βαρατάσης.

spot_img

Περισσοτερα

Ο πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος απένειμε το κύπελλο...

Έγινε η απονομή στη νίκητρια ομάδα. Η ΔΕΚΑ κατέκτησε του πρωτάθλημα παγκορασίδων, λαμβάνοντας τη συγκεκριμένη διάκριση για δεύτερη...

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Ζαφειρίου η κορυφαία της...

Τα βραβεία της διοργάνωσης. Η Παρασκευή Ζαφειρίου αποτέλεσε την καλύτερη παίκτρια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, ενώ ταυτόχρονα αναδείχθηκε και...

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Στη δεύτερη θέση οι...

Πήραν το αργυρό μετάλλιο. Οι Αμαζόνες τερμάτισαν στη δεύτερη θέση, καθώς επικράτησαν με δυσκολία (24-26 σε δύο σετ)...