Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20: Οι έδρες, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της προημιτελικής φάσης

Τις ερχόμενες μέρες θα ολοκληρωθεί η προημιτελική φάση σε ότι έχει να κάνει με το πανελλήνιο πρωτάθλημα κοριτσιών Κ20.

Αναλυτικά:

Οι έδρες, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Προημιτελικής Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20.

Προημιτελική Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κοριτσιών Κ20

Α’ Όμιλος (Κατερίνη): Α.Ο. Καβάλας, Ε.Α. Λαρίσης, Π.Α.Ο.Κ., Σ.Φ.Κ. Πιερικός.

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

16.00: Α.Ο. Καβάλας – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Ντόβα.
18.00: Π.Α.Ο.Κ. – Σ.Φ.Κ. Πιερικός, Διαιτητές: Ντόβα, Πορτοκαλίδης.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

16.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ο. Καβάλας, Διαιτητές: Βένος, Πορτοκαλίδης.
18.00: Σ.Φ.Κ. Πιερικός – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Βένος.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

14.00: Ε.Α. Λαρίσης – Π.Α.Ο.Κ., Διαιτητές: Σαρακινίδης, Ντόβα.
16.00: Α.Ο. Καβάλας – Σ.Φ.Κ. Πιερικός, Διαιτητές: Ντόβα, Σαρακινίδης.

Β’ Όμιλος (Άρτα): Α.Σ. Αργώ Βόλου, Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης, Α.Π.Σ. Αίας, Γ.Σ. Δράμας.

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

17.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης, Διαιτητές: Μπαλτζώης, Φλούδας.
19.00: Α.Π.Σ. Αίας – Γ.Σ. Δράμας, Διαιτητές: Αποστόλου, Γκοργκόλης.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

17.00: Α.Π.Σ. Αίας – Α.Σ. Αργώ Βόλου, Διαιτητές: Φλούδας, Γκοργκόλης.
19.00: Γ.Σ. Δράμας – Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης, Διαιτηές: Τζελέτας, Μπαλτζώης.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

Γ.Σ. Άρτα Άνω Πόλης – Α.Π.Σ. Αίας
Α.Σ. Αργώ Βόλου – Γ.Σ. Δράμας

Ημιτελική Φάση Γ’ και Δ’ Ομίλου – Κυριακή 24 Μαρτίου 2024

Δ.Α.Κ. Κατερίνης, 16.00: Α1 – Β2, Διαιτητές: Σαρακινίδης, Πορτοκαλίδης.
Δ.Α.Κ. Κατερίνης, 18.00: Β1 – Α2, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Ντόβα.

Γ’ Όμιλος (Μεταμόρφωση): Α.Ο. Ιωνικός, Α.Ο.Ν. Αμαζόνες, Α.Σ.Ε. Νεωρίου, Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

14.00: Α.Ο. Ιωνικός – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες, Διαιτητές: Μάλφας, Ρηγόπουλος.
16.30: Α.Σ.Ε. Νεωρίου – Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός, Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Μάλφας.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

14.00: Α.Σ.Ε. Νεωρίου – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Τόλιος, Οικονόμου Β.
16.30: Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Τόλιος.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

14.00: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Α.Σ.Ε. Νεωρίου, Διαιτητές: Παπαθανασίου, Κατερλή.
16.30: Α.Ο. Ιωνικός – Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός, Διαιτητές: Κατερλή, Παπαθανασίου.

Δ’ Όμιλος (Μεταμόρφωση): Α.Ο. Δεξαμενής, Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., Ο.Φ.Η., Α.Σ.Π. Απόλλων

Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024

19.00: Ο.Φ.Η. – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Βαρατάσης, Χαμπιλού.
21.30: Α.Ο. Δεξαμενής – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., Διαιτητές: Χαμπιλού, Βαρατάσης.

Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024

19.00: Α.Σ.Π. Απόλλων – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., Διαιτητές: Τσίτσικας, Χουλιαρόπουλος.
21.30: Ο.Φ.Η. – Α.Ο. Δεξαμενής, Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος, Τσίτσικας.

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024

19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Ο.Φ.Η., Διαιτητές: Γεωργάκη, Καπότης.
21.30: Α.Ο. Δεξαμενής – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Καπότης, Γεωργάκη.

Ημιτελική Φάση Γ’ και Δ’ Ομίλου – Κυριακή 24 Μαρτίου 2024

Μεταμόρφωση, 17.00: Γ1 – Δ2, Διαιτητές: Ράντσιου, Καπότης.
Μεταμόρφωση, 19.30: Δ1 – Γ2, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Βαρατάσης.

spot_img

Περισσοτερα

Ο πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος απένειμε το κύπελλο...

Έγινε η απονομή στη νίκητρια ομάδα. Η ΔΕΚΑ κατέκτησε του πρωτάθλημα παγκορασίδων, λαμβάνοντας τη συγκεκριμένη διάκριση για δεύτερη...

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Ζαφειρίου η κορυφαία της...

Τα βραβεία της διοργάνωσης. Η Παρασκευή Ζαφειρίου αποτέλεσε την καλύτερη παίκτρια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, ενώ ταυτόχρονα αναδείχθηκε και...

Πανελλήνιο κοριτσιών Κ20 (Τελική φάση): Στη δεύτερη θέση οι...

Πήραν το αργυρό μετάλλιο. Οι Αμαζόνες τερμάτισαν στη δεύτερη θέση, καθώς επικράτησαν με δυσκολία (24-26 σε δύο σετ)...