Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική του Πανελλήνιου πρωταθλήματος αγοριών Κ18, με τους ΠΑΟΚ, Γιάννενα, Άθλο και Μίλωνα να κατέχουν τις κορυφές των αντίστοιχων ομίλων τους.

Αναλυτικά:

Προημιτελική Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Αγοριών Κ18

Α’ Όμιλος (Μίκρα-Θεσσαλονίκη): Γ.Σ. Αντίκυρα, Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου, Π.Α.Ο.Κ.

Τετάρτη 15 Μαΐου 2024

Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου – Π.Α.Ο.Κ. 3-2 (24-26, 25-10, 29-31, 25-16, 15-09), Διαιτητές: Τοσουνίδης, Κουκουμάκας Π., Παρατηρητής: Κάλλης.

Πέμπτη 16 Μαΐου 2024

Π.Α.Ο.Κ. – Γ.Σ. Αντίκυρα 3-2 (24-26, 25-23, 23-25, 30-28, 15-09), Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Σταυρίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.

Παρασκευή 17 Μαΐου 2024

16.00: Γ.Σ. Αντίκυρα – Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου, Διαιτητές: Λούμσι, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.
Βαθμολογία Α’ Ομίλου
1. Π.Α.Ο.Κ. 3β. (5-5)
2. Α.Σ.Α. Έβρος Σουφλίου 2β. (3-2)
3. Γ.Σ. Αντίκυρα 1β. (2-3)

Β’ Όμιλος (1ο Γυμνάσιο Λάρισας): Α.Ο. Σερρών, Α.Ε. Λαρίσης, Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής, Α.Σ. Γιάννενα.

Τετάρτη 15 Μαΐου 2024

Α.Σ. Γιάννενα – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 3-2 (21-25, 27-25, 25-27, 25-23, 15-12), Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Μπατσίλα, Παρατηρητής: Αντωνούλης.

Πέμπτη 16 Μαΐου 2024

Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής – Α.Ε. Λαρίσης 2-3 (25-15, 25-21, 14-25, 25-27, 09-15), Διαιτητές: Σουφλής, Παπαδογούλας, Παρατηρητής: Θεμελής.

Παρασκευή 17 Μαΐου 2024

15.00: Α.Ε. Λαρίσης – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Βήτας, Χλωρός, Παρατηρητής: Αντωνούλης.
Βαθμολογία Β’ Ομίλου
1. Α.Σ. Γιάννενα 2β. (3-2)
2. Α.Ε. Λαρίσης 2β. (3-2)
3. Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής 2β. (4-6)

Ημιτελική Φάση Α’ και Β’ Ομίλου – Σάββατο 18 Μαΐου 2024

Μίκρας, -: Α1 – Β2
1ο Γυμνάσιο Λάρισας, -: Β1 – Α2

Γ’ Όμιλος (Αθήνα, «Παύλος Γιαννακόπουλος»): Παναθηναϊκός Α.Ο., Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης, Γ.Σ. Άθλος Πατρέων, Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας.

Τετάρτη 15 Μαΐου 2024

Γ.Σ. Άθλος Πατρέων – Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 3-0 (25-13, 25-21, 25-16), Διαιτητές: Μάλφας, Κώτσιας, Κατραντσιώτη, Παρατηρητής: Παγκοζίδης.
Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας 3-0 (25-16, 25-12, 25-17), Διαιτητές: Γεωργιάδης, Ανδρέου, Μπίτσικα, Παρατηρητής: Παγκοζίδης.

Πέμπτη 16 Μαΐου 2024

Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας – Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 0-3 (22-25, 19-25, 17-25, Διαιτητές: Γεωργάκη, Μουζακίτη, Κορδετζάκη, Παρατηρητής: Πολίτης.
Παναθηναϊκός Α.Ο. – Γ.Σ. Άθλος Πατρέων 0-3 (13-25, 27-29, 19-25), Διαιτητές: Χουλιαρόπουλος, Σπίγγου,Παππά, Παρατηρητής: Πολίτης.

Παρασκευή 17 Μαΐου 2024

13.00: Γ.Σ. Άθλος Πατρέων – Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας, Διαιτητές: Μεταξά, Παπαχατζής Ν., Μπάρτζη, Παρατηρητηής: Γεωργόπουλος.

19.00: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης – Παναθηναϊκός Α.Ο., Διαιτητές: Οικονόμου Β., Παυλάκης, Μισιάκα, Παρατηρητηής: Γεωργόπουλος.
Βαθμολογία Γ’ Ομίλου
1. Γ.Σ. Άθλος Πατρέων 6β. (6-0)
2. Παναθηναϊκός Α.Ο. 3β. (3-3)
-. Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 3β. (3-3)
4. Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας 0β. (0-6)

Δ’ Όμιλος (Βύρωνας, Κλειστό Γήπεδο Μυρακτής): Α.Ο. Καλαμάτα 80, Ο.Κ.Α. Αρκάδι, Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Α.Ο. Νέοι Βύρωνος.

Τετάρτη 15 Μαΐου 2024

Α.Ο. Καλαμάτα 80 – Ο.Κ.Α. Αρκάδι 0-3 (24-26, 14-25, 18-25), Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Καραγιαννάκης, Νικολάου, Παρατηρητής: Τσάκωνας.
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Α.Ο. Νέοι Βύρωνος 3-1 (18-25, 25-16, 25-16, 25-21), Διαιτητές: Χαμπιλού, Μαλλιάρα, Λαγού, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

Πέμπτη 16 Μαΐου 2024

Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Α.Ο. Καλαμάτα 80 3-0 (25-20, 25-17, 25-09), Διαιτητές: Παπαχατζής Π., Σαμοθράκης, Μέντη, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.
Α.Ο. Νέοι Βύρωνος – Ο.Κ.Α. Αρκάδι 3-2 (25-21, 18-25, 23-25, 25-19, 15-10), Διαιτητές: Αρβανίτης, Τομαράς, Μήτση, Παρατηρητής: Μαυρικίδης.

Παρασκευή 17 Μαΐου 2024

15.30: Ο.Κ.Α. Αρκάδι – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Διαιτητές: Μενεσλής, Δουκάκη, Ορφανίδη, Παρατηρητής: Τσάκωνας.

18.30: Α.Ο. Καλαμάτα 80 – Α.Ο. Νέοι Βύρωνος, Διαιτητές: Παπαθανασίου, Αρβανίτης, Ντέντα, Παρατηρητής: Γεωργουλέας.
Βαθμολογία Δ’ Ομίλου
1. Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 6β. (6-1)
2. Ο.Κ.Α. Αρκάδι 4β. (5-3)
3. Α.Ο. Νέοι Βύρωνος 2β. (4-5)
4. Α.Ο. Καλαμάτα 80 0β. (0-6)

Ημιτελική Φάση Γ’ και Δ’ Ομίλου – Σάββατο 18 Μαΐου 2024

«Παύλος Γιαννακόπουλος», 15.00: Γ1 – Δ2
Κλειστό Γήπεδο Μυρακτής, 15.30: Δ1 – Γ2

spot_img

Περισσοτερα

Oι μέρες και οι ώρες του πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων

Άθλος Πατρέων, Έβρος Σουφλίου, ΠΑΟΚ και Μίλωνας ετοιμάζονται για το πανελλήνιο εφήβων. Γνωστές έγιναν οι ακριβείς ώρες για...

Αντίστροφη μέτρηση για το πανελλήνιο εφήβων

Στην Πάτρα θα κριθεί ο πρωταθλητής Ελλάδος για τις ηλικίες Κ18. Άθλος Πατρέων, ΠΑΟΚ, Μίλωνας και Έβρος Σουφλίου...

Ο πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος απένειμε το κύπελλο...

Έγινε η απονομή στη νίκητρια ομάδα. Η ΔΕΚΑ κατέκτησε του πρωτάθλημα παγκορασίδων, λαμβάνοντας τη συγκεκριμένη διάκριση για δεύτερη...