ΟΠΕΡ: Σπουδαία ανατροπή με Αμαζόνες

01/03/2017 11:46224Α2 Γυναικών 2016/2017 Α’ Όμιλος (1ος Υπο-όμιλος)
Ετικέτες: ΟΠΕΡα2 γυναικώνΑμαζόνες
tatoo

Βαθιά βαθμολογική ανάσα που της έδωσε βάσιμες ελπίδες παραμονής, πήρε η ομάδα γυναικών του ΟΠΕΡ, η οποία για την 12η αγωνιστική του Α1 υποομίλου της Α2 γυναικών, κέρδισε 3-2 τις Αμαζόνες.

Να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενες αν και  είχαν προβάδισμα με 1-2 σετ και 17-21 και 22-24 στο τέταρτο σετ, δεν άντεξαν στην αντεπίθεση των γηπεδούχων, οι οποίες κατάφεραν με πολύ πάθος και πείσμα να πάρουν το σετ με 26-24.

Εκεί με φόρα και ψυχολογία οι παίκτριες του Ρεθύμνου ολοκλήρωσαν την ολική ανατροπή με 15-10 στο τάι μπρέικ και 3-2 και εξασφάλισαν το πολύτιμο δίποντο.

Με τη νίκη αυτή ο ΟΠΕΡ ειναι στην 7η θέση με 11 βαθμούς και ξεπέρασε τρεις ομάδες Χαλανδρι, Ίωνες, ΕΑΠ  ενώ οι Αμαζόνες έμειναν στην 6η θέση με 21 πόντους.

Φωτό:Rethymno sports