Νίκη για τις παγκορασίδες β' του Ρυσίου

29/03/2017 19:35235Παγκορασίδες Αναπτυξιακά Πρωταθλήματα/ Υποδομές Αναπτυξιακά Αγοριών
Ετικέτες: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
tatoo

Με 3-1 σετ (25-15, 21-25, 25-22, 25-23) επικράτησαν του Ποσειδώνα Μηχανιώνας οι παγκορασίδες Β1 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου, στο Δ.Γ. Αινείας.

Με καλή απόδοσή και ρυθμό στο 1ο σετ προηγήθηκαν εύκολα με 25-15, ενώ στη συνέχεια ο Ποσειδώνας ισοφάρισε σε 1-1 με 21-25 αφού κράτησε τη διαφορά σε σημαντικό σημείο του αγώνα.

Στη συνέχεια στο 3ο σετ έγινε συγκλονιστικό παιχνίδι καθώς οι δύο ομάδες ήταν κοντά, αλλά η γηπεδούχος ήταν αυτή που χαμογέλασε καθώς βρήκε τις λύσεις για να κάνει το 2-1 με 25-22.

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το 4ο σετ το οποίο επιφύλαξε συναρπαστικό φινάλε με τις μικρές του Ρυσίου να χαμογελούν στο τέλος, καθώς πήραν τους δύο σημαντικούς πόντους για να κάνουν το 25-23 και το 3-1.