Εντυπωσιακές οι παγκορασίδες του ΖΑΟΝ!

18/02/2017 22:12753Παγκορασίδες Αναπτυξιακά Πρωταθλήματα/ Υποδομές Αναπτυξιακά Κοριτσιών
Ετικέτες: ΖΑΟΝπαγκορασίδες
tatoo

Πολύ καλή εμφάνιση από τις παγκορασίδες του ΖΑΟΝ, που για την  3η αγωνιστική του Γ’ ομίλου του πρωταθλήματος της ΕΣΠΑΑΑ νίκησαν με 3-0 το ΠΑΚ Χαλανδρίου και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση του ομίλου.

Η ομάδα από την Κηφισιά μπήκε πολύ σοβαρή από το πρώτο σετ και δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στην αντίπαλη ομάδα.  Ο ΖΑΟΝ έχοντας σας όπλο το καλό σερβίς πήρε το πρώτο σετ με 25-12.

Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με καλό σερβίς και σωστές συνεργασίες επικρατήσαν με 25-15.

Στο τελευταίο σετ ο ΖΟΑΝ είχε σταθερά το προβάδισμα σε όλο το σετ, δεν απειλήθηκε καθόλου και το πήρε τελικά με 25-21.

Οι συνθέσεις:

ΖΑΟΝ: Ανυφαντή, Ρέλλου, Οικονομοπούλου,Παντούδη, Κατσίνη-Ρανιτσέφκσι, Ματαλα / Ζαρκαδούμα

ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ: Βαβαλέρου, Ρωτα, Αραμπατζή, Νικολάου, Παρασκευά, Τσιαμάντα / Χαμακιώτη, Παπαχρήστου, Κυριάκου

Διαιτητές: Κέκερης, Αλεβετσοβίτης