Εκτόξευση στον… Άρη!

11/02/2017 21:432382016/2017 Α1 volley league Γυναικών Άρης
Ετικέτες: Αίαντας ΕυόσμουΑΡΗΣΑ1 γυναικών
tatoo

Μπορεί ο Αίαντας να είχε άμεση ανάγκη για βαθμούς, αλλά ο εξαιρετικός τον τελευταίο καιρό Άρης πέρασε με τρίποντο από τον Εύοσμο για την 17η αγωνιστική της Α1, παίρνοντας και την ρεβάνς για την ήττα που γνώρισε στον πρώτο γύρο. Να σημειωθεί ότι  οι «κίτρινες» πέτυχαν την τρίτη σερί νίκη τους στην Α1.

Ο Αίας ξεκίνησε καλά το ματς και είχε σταθερά το προβάδισμα (4-1, 8-5) μέχρι το 11-10, που έγινε 11-12 και μετά το ο Άρης… χάθηκε με το σκορ να φτάνει στο 13-20 και να γίνεται το 0-1.

Στο β’ σετ ο Άρης ξεκίνησε με το εντυπωσιακό 1-10 (!) χωρίς ποτέ οι γηπεδούχοι να μπορέσουν να επιστρέψουν και το «καθάρισε» με το εντυπωσιακό 13-25.

Μεγάλη μάχη είχαμε στο τρίτο σετ οπου οι δύο ομάδες πήγαν πόντο με πόντο μέχρι το 21-21, αλλά εκεί ο Άρης με σερί 1-4 πήρε το σετ και το τρίποντο που του επιτρέπει να έχει βλέψεις για ψηλότερα.

Τα σετ: 16-25, 13-25, 22-25

Αίας (Ζωλασταθιάδης): Ανδρονικίδου, Τζούριτς, Τζιαρλή, Βλάχου, Κούση, Κλέπκου, Γεωργιάδου -λ / Σωτήρογλου-λ, Φαλέγκα, Ξανθοπούλου, Αποστολίδου

Άρης (Σολκίδης): Πεσόα, Αλεξάκου, Κωνστανινίδου, Καετάνο, Κις, Καραφουλλίδου, Κελεσίδου –λ / Χίτζιου-λ,