Άλμα Μεσσαρά στη δεύτερη θέση του Α1 υποομίλου

21/02/2017 00:17169Α2 Γυναικών 2016/2017 Α’ Όμιλος (1ος Υπο-όμιλος) Α’ Όμιλος (2ος Υπο-όμιλος) Β΄ Όμιλος (2ος Υπο-όμιλος)
Ετικέτες: Αποτελέσματα ομίλωνA2 ΓυναικώνΒαθμολογία
tatoo

Η μεγάλη νίκη του Μεσσαρά με 3-1 κόντρα στην Πετρούπολη για την 12η αγωνιστική του Α1 υποομίλου είναι το αποτέλεσμα που ξεχώρισε, καθώς η Κρητική ομάδα ανέβηκε μόνη στην δεύτερη θέση με τρεις πόντους διαφορά από την Πετρούπολη.  Στην πρώτη θέση του ομίλου ο Ηρακλής Κηφισιάς επικράτησε των Βριλησσίων με 3-1 και συνεχίζει μόνος και αήττητος την τρομερή του πορεία.

Στον Α2 υποομιλο ο Πορφύρας παρέμεινε πρώτος και αήττητος στη βαθμολογία καθώς νίκησε 3-0 την Αναγέννηση Σάμου, ενώ ο δεύτερος Πανιώνιος κέρδισε δύσκολα 3-2 την νεοφώτιστη ΑΣ Ηλιούπολης. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται με το ματς της Τρίτης, Ηλυσιακου-Αιγάλεω επειδή το Σίτι έπαιξε πριν 48 ώρες τελικό νεανίδων ΕΣΠΕΔΑ με τον Πανιώνιο.

Τέλος στον Β2 υποόμιλο ο Ναύαρχος Βότσης έμεινε μόνος στην κορυφή καθώς επικράτησε 3-1 της Νέας Γενεάς στο ντέρμπι κορυφής το Σάββατο. Την Κυριακή πέτυχαν μεγάλες νίκες για την παραμονή τους ΔΑΣΩ και Λαγκαδάς με νίκες αντίστοιχα σε Ηρακλή Θεσσαλονίκης και Νίκη Αλεξανδρούπολης.

 Α2 Γυναικών Α΄ Όμιλος- 1ος Υποόμιλος
12η αγωνιστική

Σάββατο 18/2/2017
 ΓΣ Μεσσηνιακός - ΟΠ Ρεθύμνου, 3-0 (25-17,29-27,25-21)
ΦΟ Βριλησσίων - ΓΣΚ Ηρακλής, 1-3 (20-25,25-23,12-25,25-27)
ΑΣΠ Ίωνες - ΑΟΝ Αμαζόνες, 2-3
Κυριακή 19/2/2017
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΓΣ Πετρούπολης, 3-1 (25-17,25-20,18-25,25-18)
ΓΣ Χαλανδρίου - ΕΑ Πατρών, 2-3 (18-25,25-11,18-25,25-20,9-15)

Α2 Γυναικών Α΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
16η αγωνιστική


Σάββατο 18/2/2017
ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΑΟ Παλλήνη, 3-0 (25-22,25-12,25-21)
ΓΣ Πανιώνιος - ΑΣ Ηλιούπολης, 3-2 (25-17,19-25,21-25,26-24,15-9)
ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου - ΡΣΦΠ Τελχινίς, 3-0 (25-15,25-16,25-19)
ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣΣ Αναγέννηση, 3-0 (25-16,25-20,25-16)
Tρίτη 21/2/2017
19.00: ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΟ Αιγάλεω
Ρεπό: ΖΑΟΝ


Α2 Γυναικών Β΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
12η αγωνιστική

Σάββατο 18/2/2017
ΣΑΑΚ Ανατόλια - ΑΟ Νέας Βύσσας, 3-2 (31-29,21-25,17-25,25-19,15-13)
ΑΣΠ Ναύαρχος Βότσης - ΜΑΣ Νέα Γενιά, 3-1
ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Αρχέλαος, 3-2 (25-21,23-25,17-25,25-23,15-6)
Κυριακή 19/2/2017
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - Ηρακλής Πετ. 2015, 3-2 (25-22,22-25,25-14,16-25,15-9)
ΑΣΚ Λαγκαδάς - ΓΣΓ Νίκη, 3-0 (25-23,25-21,26-24)

 

Α΄ Όμιλος- 1ος Υποόμιλος
Α΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος

Β΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος


Σχετικά Άρθρα