Αυτό είναι το πρόγραμμα του τριημέρου

Δείτε το πρόγραμμα του τριημέρου!

Η δράση συνεχίζεται σε όλα τα επίπεδο το ερχόμενο τριήμερο στον κόσμο του Ελληνικού βόλεϊ.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές όλων των Εθνικών πρωταθλημάτων για το διάστημα 10-12 Φεβρουαρίου 2024.

Volley League – 15η αγωνιστική

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 16.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Κυριοπούλου,Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Μουζακίτη, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Γυμναστήριο Μετς, 17.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. – Α.Ο. Καλαμάτα 80
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μενεσλής, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Παπαθανασίου, Καπότης, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γυμναστήριο «Κροίσος Πέρσης», 20.30: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Α.Ο.Π. Κηφισιάς
Διαιτητές: Φραγκάκης, Βουδούρης, Παρατηρητής: Ονόπας, Επόπτες: Καλούδας, Τομαράς, Γραμματεία: Ταλάρου.

Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου 2024

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 17.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας
Διαιτητές: Αβραμίδης, Δημητρίου, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Βασδέκης, Σταυρίδου, Γραμματεία: Πασπάλα.

Volley League Γυναικών – 17η αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2024

«Μελίνα Μερκούρη», 15.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Βελώνης, Κατερλή, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Νικολάου, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο», 18.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων
Διαιτητές: Πρέντζας, Κουτσής, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Βαρατάσης, Στάικος, Γραμματεία: Καραβάνα.

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 18.00: Π.Α.Ο.Κ. – Ο.Φ.Α. Απολλώνιος
Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμμ., Ισκάς, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου, Επόπτες: Παπαδοπούλου, Κοτσικάρη, Γραμματεία: Παναγιωτίδου.

Γυμναστήριο Ολυμπιακού Χωριού, 18.45: Α.Ε.Κ. – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Προκοπίου, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Σταυράτη, Γεώργας, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Γυμναστήριο ΔΑΠΠΟΣ Σαντορίνης, 19.00: Α.Ο. Θήρας – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Νικάκης, Μάλφας, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Δρόσος, Χατζηδούκας, Γραμματεία: Τρίκκα.

Γυμναστήριο «Γ. Γεννηματάς», 19.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Μεταξά, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Παυλάκης, Σαμοθράκης, Γραμματεία: Πεσίνογλου.

Pre League Ανδρών – 13η αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2024

Δ.Α.Κ. Φλώρινας, 17.45: Α.Π.Σ. Ήφαιστος ΦΛώρινας – Μ.Γ.Σ. Εθνικός
Διαιτητές: Δανιηλίδου, Πορτοκαλίδης, Παρατηρητής: Κάλλης.

Μίκρας, 18.00: Α.Σ. Άρης – Α.Σ. Πανερυθραϊκός
Διαιτητές: Τοσουνίδης, Τσιούλα, Παρατηρητής: Μιχελινάκης.

«Α. Βαρίκας», 18.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Ν.Γ.Σ.Θ. Ηρακλής
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Καπάνταης.

«Σ. Μπέφον», 18.30: Α.Ο. Φλοίσβος – Α.Ο. Αιγιαλέων
Διαιτητές: Κουτσούλας, Αρβανίτης, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος.

Pre League Γυναικών – 16η αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2024

«Α. Βαρίκας», 15.00: Γ.Σ. Πανιώνιος – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Μουλά Λ., Γεωργιάδης Στ., Παρατηρητής: Μαρκάτης.

Δ.Α.Κ. Πρέβεζας, 17.00: Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας – Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Γεράνιος, Αποστόλου, Παρατηρητής: Πετούσης.

«Στ. Βενέτης», 18.00: Α.Ο. Αιγάλεω – Φ.Ο. Βριλησσίων
Διαιτητές: Βλάχος, Χουλιαρόπουλος, Παρατηρητής: Παγκοζίδης.

Ζηρίνειο, 18.00: Ζ.Α.Ο.Ν. – Α.Σ.Π. Κορίνθου
Διαιτητές: Οικονομοπούλου, Οικονόμου Μ., Παρατηρητής: Παπαστάμος.

Βότση, 18.00: Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Διαιτητές: Παπακοσμάς, Κουκουμάκας Π., Παρατηρητής: Μαυρίδης.

Παραλίας, 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – Α.Σ. Ελπίς
Διαιτητές: Κτενάς, Καραγιαννόπουλος, Παρατηρητής: Κανελλίδης.

Α2 Ανδρών – Α’ Ζώνη – 16η αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2024

Μετς, 13.30: Α.Ο. Παγκρατίου – Α.Σ.Π. Γλυφάδας, Διαιτητές: Παπαθανασίου, Καπότης.

1ο Γυμν. Ρέντη, 15.30: Α.Ε. Αρμενίων – Γ.Ε. Ηρακλείου, Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Παπαχατζής.

«Μ. Μερκούρη», 16.00: Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου – Α.Ε.Π. Ολυμπιάς, Διαιτητές: Αγγελίδης, Ξυδάκης.

«Κ. Πετρόπουλος», 18.00: Α.Σ.Π. Ερμής – Σ.Φ.Α.Μ. Φοίβος, Διαιτητές: Γκόλφης, Βλάσσης.

«Ι. Μέγγουλης», 20.00: Γ.Σ. Κεράτεας – Γ.Σ. Πετρούπολης, Διαιτητές: Τόλιος, Κοσμόπουλος.

Α2 Ανδρών – Β’ Ζώνη – 13η αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2024

Μακεδονικού, 17.00: Α.Σ. Μακεδονικός – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Μπέλλος, Δρανίτσας.

«Ν. Σαμαράς», 18.00: Α.Ο. Ορεστιάδας – Σ.Φ.Φ.Α. Άμιλλα, Διαιτητές: Μαργαριτίδης, Ζηλιασκοπούλου.

«Ι. Λεμονίδης», 18.00: Α.Σ. Ελπίς – Φοίνικας Πολίχνης, Διαιτητές: Δαλκιράνης, Λούμσι.

Ε.Α.Κ. Νεάπολης, 19.00: Ε.Α. Λαρίσης – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Χλωρός, Σκορδαρά.

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024

Ιωαννίνων, 18.00: Α.Σ. Γιάννενα – Μ.Γ.Σ.Α.Ε. Κομοτηνής, Διαιτητές: Φλούδας, Γκοργκόλης.

*Ο αγώνας ΕΑ Λαρίσης – ΧΑΝΘ βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 16η αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2024

«Ν. Παξιμαδάς», 18.30: Γ.Σ. Πετρούπολης – Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης, Διαιτητές: Καλούδας, Τσίτσικας.

Νότου, 19.00: Α.Ε. Αγ. Παρασκευής – Γ.Σ. Ηλιούπολης, Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Κολλάρου.

«Γ. Κακούρης», 19.45: Α.Ο. Ένωση Ιλίου – Α.Ε. Αμπελοκήπων, Διαιτητές: Καραγιαννάκης, Καντλή.

Αγ. Δημητρίου, 20.00: Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Μαλλιάρα, Μαλκοπούλου.

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024

Απόλλωνος, 14.30: Α.Σ.Π. Απόλλων – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Γεράνιος, Βλάσσης.

Βαρδινογιάννειο, 16.00: Ο.Φ.Η. – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Κόκκασ, Καραπουλάκης.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 16η αγωνιστική

Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2024

Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 17.00: Α.Π.Σ. Αίας – Α.Σ. Μακεδόνες, Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ψύχου.

Αγριάς Βόλου, 17.00: Α.Σ. Αργώ Βόλου – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Σουφλής, Παρασκευάς.

«Μ. Παρασκευόπουλος», 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Τονονίδης, Παπαχρήστου.

Ιωαννίνων, 18.00: Π.Α.Σ. Γιάννινα – Ε.Α. Λαρίσης, Διαιτητές: Τζελέτας, Αλεξίου.

Καρδίτσας, 18.00: Σ.Π.Α. Καρδίτσας – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Μαυράκης, Αθανασόπουλος.

Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024

«Π. Νέτσικας», 18.00: Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός – Χ.Α.Ν.Θ., Διαιτητές: Μαλακίδης, Σταυρίδης.

*Ο αγώνας ΑΠΣ Αίας – ΑΣ Μακεδόνες βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.

spot_img

Περισσοτερα

Παραμένει «πράσινος» ο Πετρέας

Ο έμπειρος κεντρικός θα είναι για μία ακόμη χρονιά παίκτης του Παναθηναϊκού. Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ο έμπειρος...

Στερν και Παγιένκ οδήγησαν τη Σλοβενία στους Ολυμπιακούς αγώνες!

Στερν και Παγιένκ έγραψαν ιστορία! Η Σλοβενία κάνει... πάρτι στο Nations League και έξι παιχνίδια πριν το τέλος...

Ο Παλάσιος είχε ποιον να ρωτήσει για την Ελλάδα

Ο νέος παίκτης του Άθλου γνωρίζει τα του Ελληνικού πρωταθλήματος. Ο Άθλος ενισχύθηκε με τον Κρίστιαν Παλάσιος ο...