Τουρνουά παγκορασίδων στο Βόλο

27/09/2017 13:48147Αναπτυξιακά Πρωταθλήματα/ Υποδομές Παγκορασίδες
Ετικέτες: Αργώ ΒόλουΑΕΛΠρωταθλητές ΠεύκωνΤιμισοαραΓΣ ΑλμυρόςΑΡΗΣ

Τουρνουα παγκορασίδων διοργανώνει ο Αργώ Βόλου με τη συμμετοχή της Ρουμανικης Τιμισοαρα, του Άρη, των  Πρωταθλητών Πεύκων,του ΓΣ Αλμυρού και ΑΕΛ απο την Παρασκευή 29/9 έως την Κυραική 1/10.  Πιο αναλυτικά:

«Ο ΑΣ ΑΡΓΩ και ο ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ του Δήμου Βόλου  συνδιοργανώνουν το διεθνές τουρνουά βόλεϊ παγκορασίδων «Argo volley tournament be active2017». Πρόκειται για ένα τουρνουά πολύ υψηλού επιπέδου , που διοργανώνεται για πρώτη φορά στην πόλη μας και το οποίο έχει ενταχθεί από Γενική Γραμματεία Αθλητισμού , στις εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Αθλητισμού.

Στο τουρνουά θα συμμετάσχουν οι ομάδες: από Ρουμανία η CSM TIMISOARA , μία ομάδα που προέρχονται από την Α1 Εθνική κατηγορία ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ , και τέσσερις ομάδες από την Β΄ Εθνική κατηγορία ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ, ΓΣΑ και ΑΕΛ και ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ . 

Ο ΑΣ ΑΡΓΩ στα πλαίσια της ευαισθησίας που έχει επιδείξει όλα αυτά τα χρόνια προς τα κοινωφελή ιδύματα, έχει εντάξει και την διεξαγωγή του εν λόγω τουρνουά υπέρ της ενίσχυσης του Ορφανοτροφείου Βόλου. 
Η αποστολή της Ρουμανικής ομάδας καταφθάνει σήμερα Τρίτη στην πόλη του Βόλου και μέχρι την έναρξη των κανονικών αγώνων του Σαββατοκύριακου θα κάνει κοινές προπονήσεις με τον ΑΣ ΑΡΓΩ σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα.
 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ 15 ΑΓΩΝΩΝ 6 ΟΜΑΔΩΝ

Παρασκευή 29/09 3 Αγώνες από 15.30 – 21.00 κλειστό γυμναστήριο Πορταριάς 

16.30 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – CSM TIMISOARA
18.00 Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ – Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ
19.30 Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ – Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Σάββατο 30/09 8 Αγώνες από 09.00 – 22.00 κλειστό γυμναστήριο Βάκης Παρασκευόπουλος 

10.00 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
11.30 CSM TIMISOARA – Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
13.00 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ – Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
14.30 Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ – Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
16.00 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ
17.30 CSM TIMISOARA – Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
19.00 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ - Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
20.30 CSM TIMISOARA – Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ

Κυριακή 01/10 4 Αγώνες από 09.00 – 17.00 κλειστό γυμναστήριο Βάκης Παρασκευόπουλος

10.00 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ –Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ
11.30 CSM TIMISOARA – Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ
13.00 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ - Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
14.30 Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ – Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ -


Σχετικά Άρθρα