21/10/2017 21:14459Μαρκόπουλο Ηρακλής Κηφισιας 2017/2018
Ετικέτες: ΗΡΑΚΛΗΣ ΚηφισιάςΑΟ Μαρκόπουλο
CheckPoint

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil 3-0
Ένα από τα πιο δραματικά ματς στην πρεμιέρα της Volleyleague φιλοξενήθηκε στο Ζηρίνειο. Ο Ηρακλής Κηφισιάς κατάφερε να νικήσει 3-0 σετ (27-25, 26-24, 25-12) το Μαρκόπουλο παρά το γεγονός ότι και στα δύο πρώτα σετ βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Στο πρώτο το Μαρκόπουλο προηγήθηκε 23-17 αλλά εκεί τα σερβίς της Ελεάνας Γεωργαντά ψαλίδισαν τη διαφορά. Οι φιλοξενούμενες είχαν τέσσερα σετ μπολ (20-24) αλλά δεν μπόρεσαν να χαμογελάσουν. Ο Ηρακλής χωρίς λάθη γύρισε το σετ και με 27-25 πήρε προβάδισμα. Στο δεύτερο και πάλι το Μαρκόπουλο είχε προβάδισμα με 23-21 αλλά η ομάδα του Χουντουμάδη, με Κωνσταντίνου και Παπαδοπούλου σε πολύ καλή μέρα, έγραψε σερί 5-1 και έφθασε στο 2-0 σετ. Στο τρίτο με την ψυχολογία του Ηρακλή, έφθασε άνετα στο 25-12.

Ηρακλής Κηφισιάς (Χουντουμάδης): Αδάμ, Γεωργαντά 1 (1 άσσος), Κωνσταντίνου 18 (1 άσσο, 17/25 επιθέσεις), Μερκουριάδη 5 (5/10 επιθέσεις), Ντεινέγκα 9 (7/13 επιθέσεις, 2 μπλοκ), Κοντούδη (λίμπερο Κόττα, 53% υποδοχή), Παπαδοπούλου 6 (6/11 επιθέσεις)
ΑΟ Μαρκόπουλο Revoil (Πάουν): Παπαστεργίου, Χούντα 9 (9/17 επιθέσεις), Δικαιούλια 4 (4/12 επιθέσεις), Τσιτσιγιάννη 8 (7/12 επιθέσεις, 1 μπλοκ), Νικολογιάννη 6 (6/13 επ.), Διάλλα 3 (1 άσσο, 2 μπλοκ) (λίμπερο Τουλγαρίδου, 27% υποδοχή), Γεωργαντζή, Σούλη