Τα Ρόστερ των ομάδων της volleyleague όπως έχουν διαμορφωθεί σήμερα! (update)

20/09/2018 00:018535Α1 volley league Γυναικών Απόψεις
Ετικέτες: volleyleagueVolleyleague 2018-19ΟλυμπιακόςΑΟ ΘήραςΑΡΗΣΜακεδόνες ΑξιούΑίαντας ΕυόσμουΓΣ ΗλιούποληςΑΣΠ ΚόρινθοςΠορφύραςΘέτις ΒούλαςΗλυσιακόςΑΟ ΜαρκόπουλοΠανναξιακός Α.Ο.Ν.Volleyleague γυναικώνVolleyleagueW
tatoo

Συμπλήρωσε το ρόστερ του ο πρωταθλητής Ολυμπιακός και του μένει να βρεθεί χώρος στην τροπαιοθήκη  για τα Κύπελλα της σεζόν 2018-2019, στην συνέχεια είναι η ομάδα της Θέτιδας που παρά το ότι έχει μόνο μία ξένη στο ρόστερ της δείχνει πανέτοιμη!
Η Ηλιούπολη είναι η ομάδα  με τα μεγαλύτερα κενά.
Ενώ Αίας και Μαρκόπουλο θα βασιστούν κατά ένα μεγάλο βαθμό στα περσινά ρόστερ με την προσθήκη ξένων αθλητριών. 

Ολυμπιακός

1.Διαγώνια: Χίππε Σάσκια 
2.Ακραία: Νομικού Μαρία
3.Ακραία: Ασημίνα Νικολογιάννη
4.Ακραία/διαγωνια: Βλαχάκη Κωνσταντίνα 
5.Ακραία: Λάουρα Έμοντς 

6.Ακραία: Άλισον Μέφιλντ
7.Πάσα: Χριστοδούλου Στέλλα 
8.Πάσα:  Κωνσταντινίδου  Λαμπρινή 
9.Κεντρική: Τζίνα Λαμπρούση
10.Κεντρική: Γιώτα Κατερίνα 
11.Κεντρική: Ζακχαίου Κατερίνα 

12.Κεντρική: Αλίκη Κωνσταντινίδου 
13.Λίμπερο: Έλενα Μιλεντίγεβοτς 
14.Λίμπερο: Κοκκινάκη Ειρήνη

Προπονητής: Μπράνκο Κοβάσεβιτς

Β΄προπονητής:

 

Άρης

1.Πάσα: Χριστίνα Τζούριτς

2.Πάσα: Ελπινίκη Ζωίδου

3.Ακραία: Βερόνικα Χουντίμα
4.Ακραία/διαγώνια:  Αναστασία Γουγούση-Καμάτσο

5.Ακραία:  Έλενα Μπάκα 

6.Ακραία/ Διαγώνια: Μαντλέιν Μοντάνο

7.Κεντρική: Λαμπριάννα Πήττα 

8.Κεντρική: Ελευθερία Παπαδοπούλου

9.Κεντρική: Μεταξά Ναταλία
10.Λίμπερο:  Μαρία Χίτζιου 

11.Λίμπερο: Όλγα Πετρινόλη

 

Θήρα:

Κεντρική: Εμμανουηλίδου Μελίνα
Κεντρική: Άννα Καλαντάντζε 
Κεντρική:Μαρίζα Φίλντ
Ακραία: Καλανταρίδου Αλεξία
Ακραία: Μερτέκη Λίτσα
Ακραία: Καταρίνα Πίλεπιτς
Λίμπερο: Αρτακιανού Μαριαλένα 
Λίμπερο: Κοσμίδου Βασιλική 
Διαγώνια: Καραφουλίδου Άλκηστις 
Πάσα: Ξανθοπούλου Παναγιώτα
Πάσα: Megan Cyr

Προπονητής: Μπράνκο Γκάιτς 
Προπ. Β'- Στατ/λόγος: Σομπόνης Γιώργος.
Φυσ/της : Νακαστσής Αλέξης.
Φυσ/της : Κουγουμτζίδου Μαρία.

 

Πανναξιακός Α.Ο.Ν.

1.Πάσα: Βεργίδου Όλγα
2.Πάσα: Λάβδα Ευανδία 
3.Διαγώνια: Λιάγκη Αθανασία
4.Κεντρική: Τσοπανίδου Ειρήνη 
5.Κεντρική: Πατεράκη Μαριφένια

6.Κεντρική: Παναγιώτα Βόμβα

7.Λίμπερο: Ξένια Κακουράτου

8.Λίμπερο: Καραβοκύρη Αλεξάνδρα

9.Ακραία:Φρανσιέλ Στεντίλ  

10.Κεντρική: Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου

11. Ακραία: Βίλμα Αναγνώστου

12.Ακραία: Άλεξ Ριντ

Προπονητής: Νίκος Κωστακόπουλος

 

Μακεδόνες Αξιού: 

1. Πηνελόπη Νώτη   Ακραία 

3. Γεωργία Τζαγκαράκη  Λίμπερο 

4. Γεωργία Μητακίδου  Κεντρική  

5. Ιωάννα Πολυνοπούλου  Κεντρική 

6. Μαριαλένα Παπαδοπούλου  Ακραία - Διαγώνια 

7. Μαρίνα Τσοχατζή Πασαδόρος 

8. Ζωή Καλτσώνη  Πασαδόρος 

9. Ελένη Σπανού Κεντρική 

10. Ivana Bulajic (Σερβία)  Διαγώνια 

11. Νικολέτα Καραφουλίδου  Κεντρική 

12. Σοφία Δορούκα  Ακραία / Διαγώνιος 

13. Αποστολίνα Ευθυμιάδου  Λίμπερο 

16. Julia Cast (ΗΠΑ) Ακραία 

18. Ευρυδίκη Μανδράου  Ακραία

 20. Ειρήνη Μόσχου  Ακραία - Διαγώνια 

Προπονητής: Μανώλης Σκουλικάρης

Β΄προπονητής: Γιάννης Καραγκιοζίδης

Γυμναστής: Νίκος Στυλιανίδης

Φυσικοθεραπευτής: Παναγιώτης Παπαδόπουλος

 

Αίαντας Ευόσμου 


1.Λίμπερο: Ιακωβίδου Ηλιάνα 

2.Κεντρικός:Σταυρούλα Κούση  

3.Πασαδόρος: Βιβή Βλάχου

4.Διαγώνιος/Κεντρική: Μαρτίνα Γκουίτζι

5.Ακραία: Χριστίνα Ανρδονικίδου

6.Ακραία: Ειρήνη Αργυρίου 

7.Ακραία/διαγώνια: Sanja Kojic-Djuric

8. Ελένη Μπλιάτσου

9.Πάσα:  Πένυ Καλαγασίδη

10.Θεοφίλη Χαμαλίδου

11.Βασιλική Αμανατίδου

12.Σοφία Δαμιανίδου

 

Προπονητής: Ηλίας Ζωλασταθιάδης

Β΄προπονητής:Σάκης Τολούδης 

 

Γ.Σ. Ηλιούπολης


1.Πάσα:  Γκλιγκόροβιτς Μπιλιάννα

2.Πάσα: Παγανέλη Φωτεινού
3.Διαγώνια/ ακραία: Κομλένοβιτς Μίρα 

4.Ακραία: Μόνικα Πότοκαρ

5.Κεντρική: Όλγα Μαλουσάρη

6.Κεντρική: Αφροδίτη Γιώτα

7.Κεντρική: Σταυροπούλου Κατερίνα

8.Ακραία: Αναστασία Φωκιανού 

9.Ακραία: Καλαφατάκη Αγγελική

10.Ακραία:Άννα Σπανού

11.Λίμπερο: Κανέλλου Μαρία

12.Λίμπερο: Κοκκίου Τόνια

13.Κεντρική: Καββαθά Άννα

 

 

Προπονητής: Γιάννης Παγανέλης

 

Πορφύρας:


1.Πάσα: Σέλεϊ Ράε Αντερσον

2.Πάσα: Ειρήνη Νικολάκη 
3.Κεντρική: Φωτεινού Άννα
4.Κεντρική: Κωνσταντέλου Έμιλυ

5.Κεντρική: Νόβη Γκούρα

6.Κεντρική: Αναστασία Ποντικάκη 
7.Λίμπερο: Σαμπάτη Ιφιγένεια 

8.Λίμπερο: Μαριάννα Λιάρου

9.Ακραία: Μαριαλένα Δραγουμάνου

10.Ακραία:Εβελίνα Θαλασσινού

11.Ακραία:Κέλλυ Ευθυμιάδη

12.Ακραία:Ελένη Ζαννή 

13.Διαγώνια: Δέσποινα Σιδεράτου 

14.Διαγώνια: Σπυριδάκη Αντωνία

 

Προπονητής: Βασίλης Πανδής

Β΄προπονητής:Πόπη Καλλή


Κόρινθος:


1.Ακραία: Μπίσκου  Φωτεινή 
2.Διαγώνιος : Ζιώγα  Φερονίκη 
3.Πάσα: Ξαγοραράκη Τζίνα 

4.Πάσα: Βακάλογλου Ειρήνη
5.Κεντρική: Αργυρίου Γεωργία

6.Κεντρική: Παναγοπούλου Νάντια

7.Ακραία: Αλατζάκη Κωνσταντίνα 

8.Λίμπερο: Μαργαρίτη Μαριάννα

9.Λίμπερο: Βατουσιάδη Αναστασία 

10. Aκραία: Ρέιτσελ Λιν Κοξ 

 

Προπονητής : Βαγγέλης Περόπουλος

 

Μαρκόπουλο

1.Ακραία: Παπαδοπούλου Βίκυ

2.Κεντρική: Διάλλα Βασιλική

3.Κεντρική: Διακιούλια Βιργινία 

4.Κεντρική: Μαρινάκη Χαρά

5.Ακραία/διαγώνια: Μαρία Τσιτσιγιάννη

6.Ακραία/διαγώνια: Ιωάννα Γεωργατζή 

7.Λίμπερο: Κόττα Χριστίνα 
8.Κεντρική: Μποκή Νόρα

9.Πάσα: Χατζηγρηγορίου Νεφέλη

10.Ακραία:Αναγνώστου Στεφανία

11.Ακραία:Λεπενιώτη Ραφαέλα

12.Λίμπερο:Γάκη Στεφανία 

13.Ακραία:  Φαμπιάνα Ρόσας

14. Πάσα: Milica Knezevic

15. Ακραία:

 

Προπονητής: Κώστας Σωτηρόπουλος

 

Θέτις  Βούλας


1.Ακραία : Κωνσταντίνου Μανωλίνα 
2.Ακραία: Ευδοξία Αργυροπούλου
3.Ακραία: Χαριτωνίδη Ιωάννα 
4.Κεντρική: Γκουντιμένγκο Ιωάννα 
5.Κεντρική: Σιρίνινα Αναστασία
6.Κεντρική: Αναστασία Γεωργιάδου
7.Λίμπερο:  Εβίτα Ξηντάρα 
8.Διαγώνια: Τέιλορ Μίλτον  
9.Πάσα: Κωνσταντίνα Δρακουλίδου
10Πάσα: Βενέτη Αλεξνδρα
11.Διαγώνια: Αναστασία Γαλανού 
12. Λίμπερο: Χρυσάνθη Καράμπαλη 

13.Κεντρική: Νίκη Απλαδα

14. Ακραία:  Ράνια Στυλιανού 

Προπονητής: Γιάννης Νικολάκης

 

Ηλυσιακός


1.Λίμπερο: Ελευθερία Μανιατογιάννη
2.Κεντρική :Λιαρούτσου Μαριάννα 
3.Διαγώνιος: Μπέμπη Στεφανία
4.Ακραία: Σωτηρίου Μαρίας 
5.Κεντρική: Τζαλαλή Σοφία
6.Κεντρική: Χαμπηλομάτη Αλεξάνδρα
7.Ακραία: Χριστοδούλου Χρυσάνθη 
8.Πάσα: Παπαδοπούλου Χαρά 

9. Ακραία: Γκρέκα Σοφία

10.Ακραία: Χατζηκωσταντά 

Προπονητής: Μανώλης Αποστολογιωργάκης 


 


Σχετικά Άρθρα