Τα Ρόστερ των ομάδων της volleyleague όπως έχουν διαμορφωθεί σήμερα! (update)

20/09/2018 00:019301Α1 volley league Γυναικών Απόψεις
Ετικέτες: volleyleagueVolleyleague 2018-19ΟλυμπιακόςΑΟ ΘήραςΑΡΗΣΜακεδόνες ΑξιούΑίαντας ΕυόσμουΓΣ ΗλιούποληςΑΣΠ ΚόρινθοςΠορφύραςΘέτις ΒούλαςΗλυσιακόςΑΟ ΜαρκόπουλοΠανναξιακός Α.Ο.Ν.Volleyleague γυναικώνVolleyleagueW
tatoo

Συμπλήρωσε το ρόστερ του ο πρωταθλητής Ολυμπιακός και του μένει να βρεθεί χώρος στην τροπαιοθήκη  για τα Κύπελλα της σεζόν 2018-2019, στην συνέχεια είναι η ομάδα της Θέτιδας που παρά το ότι έχει μόνο μία ξένη στο ρόστερ της δείχνει πανέτοιμη!
Η Ηλιούπολη είναι η ομάδα  με τα μεγαλύτερα κενά.
Ενώ Αίας και Μαρκόπουλο θα βασιστούν κατά ένα μεγάλο βαθμό στα περσινά ρόστερ με την προσθήκη ξένων αθλητριών. 

Ολυμπιακός

1.Διαγώνια: Χίππε Σάσκια 
2.Ακραία: Νομικού Μαρία
3.Ακραία: Ασημίνα Νικολογιάννη
4.Ακραία/διαγωνια: Βλαχάκη Κωνσταντίνα 
5.Ακραία: Λάουρα Έμοντς 

6.Ακραία: Άλισον Μέφιλντ
7.Πάσα: Χριστοδούλου Στέλλα 
8.Πάσα:  Κωνσταντινίδου  Λαμπρινή 
9.Κεντρική: Τζίνα Λαμπρούση
10.Κεντρική: Γιώτα Κατερίνα 
11.Κεντρική: Ζακχαίου Κατερίνα 

12.Κεντρική: Αλίκη Κωνσταντινίδου 
13.Λίμπερο: Έλενα Μιλεντίγεβοτς 
14.Λίμπερο: Κοκκινάκη Ειρήνη

Προπονητής: Μπράνκο Κοβάσεβιτς

Β΄προπονητής:

 

Άρης

1.Πάσα: Χριστίνα Τζούριτς

2.Πάσα: Ελπινίκη Ζωίδου

3.Ακραία: Βερόνικα Χουντίμα
4.Ακραία/διαγώνια:  Αναστασία Γουγούση-Καμάτσο

5.Ακραία:  Έλενα Μπάκα 

6.Ακραία/ Διαγώνια: Μαντλέιν Μοντάνο

7.Κεντρική: Λαμπριάννα Πήττα 

8.Κεντρική: Ελευθερία Παπαδοπούλου

9.Κεντρική: Μεταξά Ναταλία
10.Λίμπερο:  Μαρία Χίτζιου 

11.Λίμπερο: Όλγα Πετρινόλη

 

Θήρα:

Κεντρική: Εμμανουηλίδου Μελίνα
Κεντρική: Άννα Καλαντάντζε 
Κεντρική:Μαρίζα Φίλντ
Ακραία: Καλανταρίδου Αλεξία
Ακραία: Μερτέκη Λίτσα
Ακραία: Καταρίνα Πίλεπιτς
Λίμπερο: Αρτακιανού Μαριαλένα 
Λίμπερο: Κοσμίδου Βασιλική 
Διαγώνια: Καραφουλίδου Άλκηστις 
Πάσα: Ξανθοπούλου Παναγιώτα
Πάσα: Megan Cyr

Προπονητής: Μπράνκο Γκάιτς 
Προπ. Β'- Στατ/λόγος: Σομπόνης Γιώργος.
Φυσ/της : Νακαστσής Αλέξης.
Φυσ/της : Κουγουμτζίδου Μαρία.

 

Πανναξιακός Α.Ο.Ν.

1.Πάσα: Βεργίδου Όλγα
2.Πάσα: Λάβδα Ευανδία 
3.Διαγώνια: Λιάγκη Αθανασία
4.Κεντρική: Τσοπανίδου Ειρήνη 
5.Κεντρική: Πατεράκη Μαριφένια

6.Κεντρική: Παναγιώτα Βόμβα

7.Λίμπερο: Ξένια Κακουράτου

8.Λίμπερο: Καραβοκύρη Αλεξάνδρα

9.Ακραία:Φρανσιέλ Στεντίλ  

10.Κεντρική: Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου

11. Ακραία: Βίλμα Αναγνώστου

12.Ακραία: Άλεξ Ριντ

Προπονητής: Νίκος Κωστακόπουλος

 

Μακεδόνες Αξιού: 

1. Πηνελόπη Νώτη   Ακραία 

3. Γεωργία Τζαγκαράκη  Λίμπερο 

4. Γεωργία Μητακίδου  Κεντρική  

5. Ιωάννα Πολυνοπούλου  Κεντρική 

6. Μαριαλένα Παπαδοπούλου  Ακραία - Διαγώνια 

7. Μαρίνα Τσοχατζή Πασαδόρος 

8. Ζωή Καλτσώνη  Πασαδόρος 

9. Ελένη Σπανού Κεντρική 

10. Ivana Bulajic (Σερβία)  Διαγώνια 

11. Νικολέτα Καραφουλίδου  Κεντρική 

12. Σοφία Δορούκα  Ακραία / Διαγώνιος 

13. Αποστολίνα Ευθυμιάδου  Λίμπερο 

16. Julia Cast (ΗΠΑ) Ακραία 

18. Ευρυδίκη Μανδράου  Ακραία

 20. Ειρήνη Μόσχου  Ακραία - Διαγώνια 

Προπονητής: Μανώλης Σκουλικάρης

Β΄προπονητής: Γιάννης Καραγκιοζίδης

Γυμναστής: Νίκος Στυλιανίδης

Φυσικοθεραπευτής: Παναγιώτης Παπαδόπουλος

 

Αίαντας Ευόσμου 


1.Λίμπερο: Ιακωβίδου Ηλιάνα 

2.Κεντρικός:Σταυρούλα Κούση  

3.Πασαδόρος: Βιβή Βλάχου

4.Διαγώνιος/Κεντρική: Μαρτίνα Γκουίτζι

5.Ακραία: Χριστίνα Ανρδονικίδου

6.Ακραία: Ειρήνη Αργυρίου 

7.Ακραία/διαγώνια: Sanja Kojic-Djuric

8. Ελένη Μπλιάτσου

9.Πάσα:  Πένυ Καλαγασίδη

10.Θεοφίλη Χαμαλίδου

11.Βασιλική Αμανατίδου

12.Σοφία Δαμιανίδου

 

Προπονητής: Ηλίας Ζωλασταθιάδης

Β΄προπονητής:Σάκης Τολούδης 

 

Γ.Σ. Ηλιούπολης


1.Πάσα:  Γκλιγκόροβιτς Μπιλιάννα

2.Πάσα: Παγανέλη Φωτεινού
3.Διαγώνια/ ακραία: Κομλένοβιτς Μίρα 

4.Ακραία: Μόνικα Πότοκαρ

5.Κεντρική: Όλγα Μαλουσάρη

6.Κεντρική: Αφροδίτη Γιώτα

7.Κεντρική: Σταυροπούλου Κατερίνα

8.Ακραία: Αναστασία Φωκιανού 

9.Ακραία: Καλαφατάκη Αγγελική

10.Ακραία:Άννα Σπανού

11.Λίμπερο: Κανέλλου Μαρία

12.Λίμπερο: Κοκκίου Τόνια

13.Κεντρική: Καββαθά Άννα

 

 

Προπονητής: Γιάννης Παγανέλης

 

Πορφύρας:


1.Πάσα: Σέλεϊ Ράε Αντερσον

2.Πάσα: Ειρήνη Νικολάκη 
3.Κεντρική: Φωτεινού Άννα
4.Κεντρική: Κωνσταντέλου Έμιλυ

5.Κεντρική: Νόβη Γκούρα

6.Κεντρική: Αναστασία Ποντικάκη 
7.Λίμπερο: Σαμπάτη Ιφιγένεια 

8.Λίμπερο: Μαριάννα Λιάρου

9.Ακραία: Μαριαλένα Δραγουμάνου

10.Ακραία:Εβελίνα Θαλασσινού

11.Ακραία:Κέλλυ Ευθυμιάδη

12.Ακραία:Ελένη Ζαννή 

13.Διαγώνια: Δέσποινα Σιδεράτου 

14.Διαγώνια: Σπυριδάκη Αντωνία

 

Προπονητής: Βασίλης Πανδής

Β΄προπονητής:Πόπη Καλλή


Κόρινθος:


1.Ακραία: Μπίσκου  Φωτεινή 
2.Διαγώνιος : Ζιώγα  Φερονίκη 
3.Πάσα: Ξαγοραράκη Τζίνα 

4.Πάσα: Βακάλογλου Ειρήνη
5.Κεντρική: Αργυρίου Γεωργία

6.Κεντρική: Παναγοπούλου Νάντια

7.Ακραία: Αλατζάκη Κωνσταντίνα 

8.Λίμπερο: Μαργαρίτη Μαριάννα

9.Λίμπερο: Βατουσιάδη Αναστασία 

10. Aκραία: Ρέιτσελ Λιν Κοξ 

 

Προπονητής : Βαγγέλης Περόπουλος

 

Μαρκόπουλο

1.Ακραία: Παπαδοπούλου Βίκυ

2.Κεντρική: Διάλλα Βασιλική

3.Κεντρική: Διακιούλια Βιργινία 

4.Κεντρική: Μαρινάκη Χαρά

5.Ακραία/διαγώνια: Μαρία Τσιτσιγιάννη

6.Ακραία/διαγώνια: Ιωάννα Γεωργατζή 

7.Λίμπερο: Κόττα Χριστίνα 
8.Κεντρική: Μποκή Νόρα

9.Πάσα: Χατζηγρηγορίου Νεφέλη

10.Ακραία:Αναγνώστου Στεφανία

11.Ακραία:Λεπενιώτη Ραφαέλα

12.Λίμπερο:Γάκη Στεφανία 

13.Ακραία:  Φαμπιάνα Ρόσας

14. Πάσα: Milica Knezevic

15. Ακραία:

 

Προπονητής: Κώστας Σωτηρόπουλος

 

Θέτις  Βούλας


1.Ακραία : Κωνσταντίνου Μανωλίνα 
2.Ακραία: Ευδοξία Αργυροπούλου
3.Ακραία: Χαριτωνίδη Ιωάννα 
4.Κεντρική: Γκουντιμένγκο Ιωάννα 
5.Κεντρική: Σιρίνινα Αναστασία
6.Κεντρική: Αναστασία Γεωργιάδου
7.Λίμπερο:  Εβίτα Ξηντάρα 
8.Διαγώνια: Τέιλορ Μίλτον  
9.Πάσα: Κωνσταντίνα Δρακουλίδου
10Πάσα: Βενέτη Αλεξνδρα
11.Διαγώνια: Αναστασία Γαλανού 
12. Λίμπερο: Χρυσάνθη Καράμπαλη 

13.Κεντρική: Νίκη Απλαδα

14. Ακραία:  Ράνια Στυλιανού 

Προπονητής: Γιάννης Νικολάκης

 

Ηλυσιακός

7. Στεφανία Μπέμπη Διαγώνια 

14. Ελευθερία Μανιατογιάννη Λίμπερο 

2. Μαριάννα Λιαρούτσου  Κεντρική 

10. Αλεξάνδρα Χαμπηλομάτη  Κεντρική

20. Σοφία Τζαλαλή Κεντρική 

13. Λίλη Δασκαλοπούλου  Κεντρική 

1. Μαρία Σωτηρίου  Ακραία 

3. Βασίλη Χατζηκωνσταντά  Ακραία 

17. Χρυσάνθη Χριστοδούλου Ακραία 

16. Σοφία Γκρέκα Ακραία 

12. Τζίνα Καπάτου Πασαδόρος

8. Χαρά Παπαδοπούλου Πασαδόρος 

6. Αριστέα Τζαλίδη Ακραία 

11. Βίβιαν Μαγγίνα Λίμπερο

Προπονητής: Μανώλης Αποστολογιωργάκης

Στατιστικολόγος: Ανδριανός Τριπολιτσιώτης

Φυσικοθεραπευτής: Βαλάντης Ρίζος

Γυμναστής: Νίκος Αλεξίου

Έφορος: Ελένη Θωμοπούλου

 


Σχετικά Άρθρα