Τα αποτελέσματα από τα μπαράζ ανόδου στην Α2 γυναικών!

17/05/2018 02:06937
Ετικέτες:
tatoo

Με νίκες του Ποσειδώνα Βέροιας και της Ένωσης Ελασσόνας ξεκίνησε το τουρνουά ανόδου στην Α2 Γυναικών για τον όμιλο του βορρά που διεξάγεται στην Πρέβεζα. Για τον όμιλο του νότου στο Ηράκλειο Κρήτης, ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου και ο ΟΦΑ Απολλώνιος επικράτησαν με 3-1 σετ του Νηρέα Χίου και της ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου αντίστοιχα.

Από τον όμιλο του βορρά στην Α2 Γυναικών την άνοδο θα πάρουν οι 3 πρώτοι και από τον όμιλο του νότου οι 4 πρώτοι. 

Το πρόγραμμα του Βορείου ομίλου

 

1η αγωνιστική - 16 Μαΐου

 

ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-17, 25-15, 25-20)

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Λουκάς): Τσιούχα, Νταγκοπούλου, Κυριακίδου, Γεωργιάδου, Πατερέκα, Σαραφή, Τσέα, Κουτσογιαννοπούλου, Τραίου, Γάτση, Βενετικίδου (λ), Ηλιάδου.

ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Σακκά Αικ. (λ), Ρούσου, Τολιού, Ντούσκου, Τσάλα, Πιετά, Κατσανάκη, Σακκά Σ., Κοτζαμουράτογλου, Σιούκα, Ντάκουλα.

 

ΓΣ Δράμας - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 1-3 (12-25, 14-25, 25-13, 09-25)
 

ΓΣ ΔΡΑΜΑΣ (Ηλιόπουλος): Τολιού, Κλωτσίκα (λ), Δασκάλου, Κόσσου (λ), Μιχαηλίδου, Ναλμπάντη, Κεραμιτσοπούλου, Κολσουζόγλου, Αθανασιάδου, Καλαϊντίδου, Δερμεντζή, Δρόσου, Μακρή Κ., Μακρή Ν.

ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Παναγιώτου): Δίρβα, Παπαδοπούλου, Ζιάκου (λ), Μπαλογιάννη, Σεβαστού (λ), Τσιγγέλη, Διβράμη, Χονδροθύμιου, Κορακίδη, Τσίμπα, Καζαντζή, Χατζηβασίλη.

 

Ρεπό οι Πρωταθλητές Πεύκων

 

2η αγωνιστική - 17 Μαΐου

18.30: Πρωταθλητές Πεύκων - ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας

20.30: ΦΓΣ Πρέβεζας - ΓΣ Δράμας

 

Ρεπό η Ένωση Ελασσόνας

 

3η αγωνιστική - 18 Μαΐου

18.30: ΓΣ Δράμας - Πρωταθλητές Πεύκων

20.30: ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΦΓΣ Πρέβεζας

 

Ρεπό ο ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας

 

4η αγωνιστική - 19 Μαΐου

18.30: Πρωταθλητές Πεύκων - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας

20.30: ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας - ΓΣ Δράμας

 

Ρεπό ο ΦΓΣ Πρέβεζας

 

5η αγωνιστική

15.00: ΦΓΣ Πρέβεζας - Πρωταθλητές Πεύκων

13.00: ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας 

Ρεπό ο ΓΣ Δράμας

Βαθμολογία

1. Ποσειδώνας Βέροιας 3β. (3-0)

2. Ένωση Ελασσόνας 3β. (3-1)
3. ΓΣ Δράμας 0β. (1-3)
4. ΦΓΣ Πρέβεζας 0β. (0-3)
5. Πρωταθλητές Πεύκων 0β. (0-0)
 

Το πρόγραμμα του Νοτίου ομίλου

 

1η αγωνιστική - 16 Μαΐου


ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (14-25, 19-25, 25-17, 16-25)

 

ΑΘΛΕΣΗ (Μανωλάκης): Μανωλάκη, Κουφαλιτάκη, Αλεξάκη, Καρουζάκη, Μανάΐ, Δρακάκη, Τσιμαρίδου, Φακουρέλη, Νησιώτη, Μασέλη, Γενειατάκη, Ρουμτάκη, Γαραζανάκη (λ), Πλούμη (λ).

ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Δεναξάς): Καμπούρη, Μπουρέκα, Συρίγου, Μαστορά, Γκιούρδα Στ., Κορακιανίτη, Βυθούλκα, Βαζαίου (λ), Γούνου, Θεοδωρακέα, Μαντούβαλου, Γκιούρδα Ελ., Βελιανίτη (λ).

 

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - ΑΣ Νηρέας 3-1 (25-06, 23-25, 25-10, 25-13)

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Αρναούτης): Νιάρχου, Γιουκάκη (λ), Μουλά, Αγγελάκου, Ράπτη, Μουρατίδη, Μπαλδώκα, Γεωργακοπούλου, Στεβάνοβιτς, Βακαλοπούλου, Μπανίκα.

ΝΗΡΕΑΣ (Κυλαδίτης): Μοσχούρη, Μπλάνη, Καλογεροπούλου, Τσότα, Ντιμπουρλιάγκα, Μπεκιάρη, Λιόλιου, Μπινιάκου, Κουσκουσάκη, Αθανασίου, Μανδαλάκη, Σουλτάνη, Μυλωνά.

 

Ρεπό ο Απόλλων Καλαμάτας

 

2η αγωνιστική - 17 Μαΐου

19.30: Απόλλων Καλαμάτας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

17.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

 

Ρεπό ο ΑΣ Νηρέας

 

3η αγωνιστική - 18 Μαΐου

16.30: Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Απόλλων Καλαμάτας

19.00: ΑΣ Νηρέας - ΟΦΑ Απολλώνιος

 

Ρεπό η ΑΘΛΕΣΗ

 

4η αγωνιστική - 19 Μαΐου

19.30: Απόλλων Καλαμάτας - ΑΣ Νήρεας

17.00: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

 

Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος

 

5η αγωνιστική - 20 Μαΐου

16.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - Απόλλων Καλαμάτας

13.00: ΑΣ Νηρέας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

 

Ρεπό ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Βαθμολογία
1. Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3β. (3-1)
2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3β. (3-1)
3. ΑΣ Νηρέας 0β. (1-3)
4. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 0β. (1-3)
5. Απόλλων Καλαμάτας 80 0β. (1-3)

636621024705654617_Small.jpg

 

636621024705810528_Small.jpg

 

636621024706123062_Small.jpg

 

636621024706459569_Small.jpg

 

 

 

 

 

 


Σχετικά Άρθρα