Πειραματικό: 'Ηττα για τις Παγκορασίδες Β΄

23/03/2017 19:5822
Ετικέτες: Πειραματικό

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των παγκορασίδων β' του Πειραματικού από την ομάδα της ΑΕΝ Αγίας Τριάδας με 3-1 σετ.

Τα κορίτσια του Πειραματικού, αντιμετώπισαν μία ομάδα σαφώς πιο έμπειρη, η οποία πάλεψε στα ίσια το παιχνίδι στα 3 πρώτα σετ. Συγκεριμένα, στο πρώτο σετ έγινε πραγματική μάχη με την ομάδα της ΑΕΝ να επικρατεί με 25-23 στις λεπτομέρειες.

Στο δεύτερο σετ, παρόλο που  η ομάδα της ΑΕΝ προηγήθηκε στο σκορ με 24-18, οι παικτριες της Κουτσιανικούλη έκαναν ακόμη μία ανατροπή και επικράτησαν με 24-26, κερδίζοντας το πρώτο σετ που χάνει η ΑΕΝ μετά από 7 αγώνες. Στο τρίτο σετ, έγινε και πάλι μάχη με την ομάδα του Πειραματικού να χάνει και πάλι στις λεπτομέρειες με 25-22.

Στο τελευταίο σετ, οι παίκτριες του Πειραματικού δεν μπόρεσαν να κρατήσουν την υποδοχή στο πολύ καλο σερβις των αθλητριών της ΑΕΝ και ηττήθηκαν με 25-12 χάνοντας το σετ και τον αγώνα.

Αυτή ήταν η 2η ήττα για το σύλλογο σε 8 αγώνες. Παρά την ήττα, η εμφάνιση ήταν άκρως ενθαρρυντική και οι μικρές  αθλήτριες του συλλόγου, έδειξαν πως το μέλλον τους ανήκει.

Πειραματικό-ΑΕΝ Αγίας Τριάδας 1-3(23-25,26-24,22-25,12-25)

Πειραματικό(Κουτσιανικούλη):ΠαπαδοπούλουΔ,Μπουγιουκλή,ΠαπαδοπούλουΑθ.,Σπανοπούλου,

Τοτοκώτση,Ορφανίδου,Αητού,Καραφώτη,Παππά,Καμπούρη,Καραλόγλου, Παπαδοπούλου Α.,Γεωργιαδη,