Πανελλήνιο Νεανίδων: Απονομές και MVP (Χρυσή βίβλος - photos)

25/03/2018 23:00435Αναπτυξιακά Κοριτσιών
Ετικέτες:
tatoo

Η τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων ολοκληρώθηκε στο κλειστό "Στ. Βενέτης" στο Αιγάλεω, με τον Άρη να υπερασπίζεται τον τίτλο του. Το Αιγάλεω κατέκτησε την δεύτερη θέση, το Μαρκόπουλο την τρίτη και ο Ναύαρχος Βότσης στην παρθενική παρουσία του την τέταρτη.

Την απονομή στον Άρη έκανε ο Πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος και ο Δήμαρχος Αιγάλεω Δημήτρης Μπίρμπας.

Την απονομή στο Αιγάλεω έκανε ο Γ.Γ. της Ε.Ο.ΠΕ. Νεκτάριος Χαλβατζής και η Αντιδήμαρχος Αιγάλεω Γιάννα Χριστόγλου.

Την απονομή στο Μαρκόπουλο έκανε ο Ταμίας της Ε.Ο.ΠΕ. Τάκης Καβαλιεράκης.

Την απονομή στον Ναύαρχο Βότση έκανε ο Αντιπρόεδρος της Ε.Σ.ΠΕ.ΔΑ. Δημήτρης Μεταξάς.

Ο πρόεδρος του Αιγάλεω και μέλος του Δ.Σ. της Ε.Ο.ΠΕ. Παντελής Βλάχος, απένειμε τιμητική πλακέτα στον Δήμαρχο του Αιγάλεω Δημήτρη Μπίρμπα.

Οι κορυφαίες της τελικής φάσης

Η Ευφροσύνη Αλεξάκου του Άρη αναδείχθηκε MVP της τελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων, μετά την ψηφοφορία των προπονητών των τεσσάρων φιναλίστ. Η νεαρή ακραία κατακτά τον τίτλο της πολυτιμότερης αθλήτριας για δεύτερη συνεχή χρονιά.

MVP: Ευφροσύνη Αλεξάκου (Άρης) - Την απονομή έκανε ο πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Καραμπέτσος.

Καλύτερη επιθετικός: Ευφροσύνη Αλεξάκου (Άρης) - Την απονομή έκανε το μέλος της Κ.Ε.Δ./Ε.Ο.ΠΕ. Βασίλης Ράπτης.

Καλύτερη σέρβερ: Μαρία Τσιτσιγιάννη (Μαρκόπουλο) - Την απονομή έκανε ο Γ.Γ. της Ε.Ο.ΠΕ. Νεκτάριος Χαλβατζής.

Καλύτερη πασαδόρος: Ελπινίκη Ζωΐδου (Άρης) - Την απονομή έκανε ο ταμίας της Ε.Ο.ΠΕ. Τάκης Καβαλιεράκης.

Καλύτερη μπλοκέρ: Λαμπριάννα Πήττα (Άρης) - Την απονομή έκανε ο Ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής Νεανίδων Νίκος Μπουτσουρής.

Καλύτερη αμυντικός: Κωνσταντίνα Αναστασιάδη (Αιγάλεω) - Την απονομή έκανε το μέλος της Κ.Ε.Π./Ε.Ο.ΠΕ. Γιώργος Πάγκαλος.

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

1984 Φιλαθλητικός

1985 Φιλαθλητικός

1986 ΕΟ Σταυρούπολης

1987 ΕΟ Σταυρούπολης

1988 ΑΟ Καβάλας

1989 Άρτεμις Κορυδαλλού

1990 Νίκη Αλεξ/πολης

1991 Παναθηναϊκός

1992 Νίκη Αλεξ/πολης

1993 ΕΑ Λάρισας

1994 ΦΟ Καμποχώρων

1995 ΕΑ Λάρισας

1996 ΕΑ Λάρισας

1997 Αίας Ευόσμου

1998 Αίας Ευόσμου

1999 Αίας Ευόσμου

2000 ΕΑ Λάρισας

2001 Αρης Νικαίας

2002 Απολλώνιος Κερατσινίου

2003 Φιλία Ηλιούπολης

2004 Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

2005 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

2006 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

2007 ΑΕ Βύρωνα

2008 Ηρακλής

2009 Ηρακλής Κηφισιάς

2010 Πανελλήνιος

2011 Ηρακλής Κηφισιάς

2012 Ηρακλής

2013 Παναθηναϊκός

2014 Ελπίδα Αμπελοκήπων

2015 Ηρακλής Κηφισιάς

2016 Ελπίδα Αμπελοκήπων

2017 ΑΣ Άρης

2018 ΑΣ Άρης

636576032978824476_Small.jpg

 

636576032979137030_Small.jpg

 

636576032979606609_Small.jpg

 

636576032979918079_Small.jpg

 

636576032980231582_Small.jpg

 

636576032980700357_Small.jpg

 

636576032981012662_Small.jpg

 

636576032981326305_Small.jpg

 

636576032981637752_Small.jpg

 

636576032981949697_Small.jpg

 

636576032982730606_Small.jpg

 

636576032983042573_Small.jpg

 

636576032983512197_Small.jpg


Σχετικά Άρθρα