06/02/2017 21:31512Α’ Όμιλος (1ος Υπο-όμιλος) 2016/2017 Α2 Γυναικών
Ετικέτες:
CheckPoint

του Π.Καλιμάνη

«Λαβωμένη» γύρισε από την Κρήτη,η ομάδα των Αμαζόνων καθώς εκτός από την ήττα από το Μεσσαρά με 3-1, για τον  Α1 υποόμιλο της Α2 γυναικών,  έχασε και την Ζωή Παναγοπούλου.

Η άτυχη πασσαδόρος  υπέστη διάστρεμμα και αποχώρησε στο δεύτερο σετ του ματς,  προκαλώντας αρρυθμία στις συμπαίκτριες της και στον προπονητή Σπύρο Νικολάκη, ο οποίος έριξε στον αγώνα τη δεύτερη πασαδόρο, Ειρήνη Νικολάκη η οποία όμως ήταν ανέτοιμη  από παλιότερο τραυματισμό της.

Παρά την ατυχία οι παίκτριες πάλεψαν με πάθος και σε συνδυασμό με διαιτητικά λάθη, υπέκυψαν  στο δεύτερο σετ με 32-30. Στη συνέχεια οι Αμαζόνες δεν μπόρεσαν να ανακάμψουν και έχασαν τα υπόλοιπα δύο σετ με 25-17 και 25-13.

Πλέον στην ομάδα της Ερυθραίας ξεκίνησε αγώνας δρόμου, ώστε να μπορέσει η Παναγοπούλου να αποθεραπευτεί και να βοηθήσει την ομάδα στο επόμενο κρίσιμο ματς με τον Μεσσηνιακό, στην Ερυθραία.