ΕΣΠΕΔΑ: Πρωταθλήτρια Νεανίδων το Αιγάλεω (χρυσή βίβλος)

13/02/2018 17:42296Αναπτυξιακά Κοριτσιών
Ετικέτες: ΕΣΠΕΔΑΝεάνιδες ΕΣΠΕΔΑΑΟ ΑιγάλεωΠανιώνιος Γ.Σ.ΣΟλυμπιακόςΑπολλώνιος
CheckPoint

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΣΠΕΔΑ, με την τελική φάση που διεξήχθη στις 8/2 (ημιτελικοί) και στις 11/2 (τελικοί αγώνες) στο κλειστό γυμναστήριο Αιγάλεω.

Το πρωτάθλημα κατέκτησε το Αιγάλεω καθώς νίκησε στον τελικό τον Ολυμπιακό με 3-0 σετ (25-15,25-17,26-24).

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (ΣΑΡΑΝΤΙΤΗΣ ΠΡΟΠ/ΤΣΑΚΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Β.ΠΡΟΠ): ΑΡΒΑΝΙΤΗ,ΜΙΛΕΝΤΙΓΙΕΒΙΤΣ (ΑΡΧΗΓΟΣ), ΨΑΡΡΑΚΗ,ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ, ΛΙΟΛΙΟΥ,ΖΟΥΜΙΔΗ/ΜΠΑΚΙΤΖΟΓΛΟΥ (Λ), ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ(Λ),ΜΙΚΕΛΗ, ΖΙΓΚΙΡΗ, ΛΥΧΝΑΡΑ, ΔΕΛΗ, ΜΕΡΑΚΛΗ, ΡΕΚΑ

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΠΡΟΠ/ΙΩΑΝΝΟΥ Β.ΠΡΟΠ): ΚΡΑΝΗ, ΒΛΑΧΟΥ (ΑΡΧΗΓΟΣ), ΣΟΛΩΜΟΥ, ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΣΤΑΝΟΥ, ΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚ/ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ (Λ), ΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ (Λ), ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗ, ΠΑΥΛΟΥ, ΧΑΡΙΤΩΝΙΔΗ,ΜΑΛΤΣΙΟΥ, ΚΙΚΙΡΙΚΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΓΕΩΡΓΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ-ΚΑΛΙΜΝΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Στον μικρό τελικό ο Πανιώνιος νίκησε τον Απολλώνιο με 3-0 σετ (25-18,25-17,25-18) και κατέκτησε την Τρίτη θέση.

Κατόπιν ψηφοφορίας βραβεύτηκαν οι καλύτερες αθλήτριες της τελικής φάσης :

Καλύτερη πασαδόρος: ΒΛΑΧΟΥ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Καλύτερη επιθετικός: ΜΠΑΚΟΔΗΜΟΥ ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Καλύτερη υποδοχέας: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

Καλύτερη μπλοκέρ: ΨΑΡΡΑΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

MVP: ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

Τους αγώνες παρακολούθησαν πλήθος κόσμου παράγοντες προπονητές διαιτητές και αθλητές, ενώ τίμησαν με την παρουσία τους από το δήμο Αιγάλεω ο δήμαρχος  Κος Δημήτρης Μπίρμπας, ο δημοτικός σύμβουλος Κος Μπέσης Δημήτρης και από την ΕΣΠΕΔΑ ο πρόεδρος της Ένωσης Κος Γιώργος Κογκαλίδης, ο αντιπρόεδρος Κος Δημήτρης Μεταξάς, ο αναπληρωτής ταμίας και αντιπρόεδρος της ΕΟΠΕ Κος Λευτέρης Κογκαλίδης, τα μέλη κ.κ. Ιατρόπουλος Χάρης και Σαρατσόπουλος Ρωμύλος, όπως επίσης το μέλος της επιτροπής διαιτησίας Κος Τσάκωνας Φάνης. Η ΕΣΠΕΔΑ ευχαριστεί θερμά τις συμμετέχουσες ομάδες καθώς και όλους τους φιλάθλους που παρακολούθησαν τους αγώνες και συνέβαλαν στην  ομαλή διεξαγωγή τους.

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ

1992-93 1.ΓΣ Ηλιούπολη 2. ΓΝΟΝ Άρης 3. Απολλώνιος ΦΠΟ
1993-94 1.ΑΟ Φιλία Ηλιούπολης 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1994-95 1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1995-96 1. ΓΝΟΝ Αρης 2. ΓΣ Πανιώνιος 3. ΓΣ Ηλιούπολης
1996-97 1. ΓΣ Πανιώνιος 2. Παντζιτζιφιακός ΑΟ 3. ΓΝΟΝ Αρης
1997-98 1. ΓΣ Πετρούπολη 2. ΑΠΣΑΒ Φιλία 3. ΟΦΑ Απολλώνιος
1998-99 1. ΓΝΟΝ Αρης 2. ΓΣ Πετρούπολη 3. ΟΦΑ Απολλώνιος
1999-00 1. ΓΝΟΝ Αρης 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2000-01 1. ΓΝΟΝ Αρης 2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3. Ολυμπιακός ΣΦΠ
2001-02 1. ΟΦΑ Απολλώνιος 2. ΓΝΟΝ Αρης 3. ΑΟΝΣ Μίλων
2002-03 1. ΑΠΣΑΒ Φιλία 2. ΑΕ Νίκαια 3. ΑΟ Τράχωνες
2003-04 1. ΑΕ Νίκαια 2. ΑΟ Ενωση Ιλίου 3.ΓΣ Πετρούπολη
2004-05 1. ΓΣ Πετρούπολη 2. ΑΕ Νίκαια 3. ΑΟ Αιγάλεω
2005-06 1. ΓΣ Πετρούπολη 2. ΑΟ Αιγάλεω 3. ΑΟ Προοδευτική
2006-07 1. ΓΣ Πετρούπολη 2. ΑΟ Αιγάλεω 3. ΑΟ Προοδευτική
2007-08 1. ΑΟ Τράχωνες 2. ΑΟΝ Αργυρούπολη 3. ΓΣ Πετρούπολη
2008-09 1. ΑΟ Αιγάλεω 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟΝ Αργυρούπολη
2009-10 1. ΑΓΣ Αρτεμις 2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3. ΑΟ Αιγάλεω
2010-11 1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΓΣ Αρτεμις 3. ΑΟΝ Αργυρούπολη
2011-12 1. Ολυμπιακός ΣΦΠ 2. ΑΟΝ Αργυρούπολη 3. ΑΟ Ενωση Ιλίου
2012-13 1. ΓΣ Πανιώνιος 2. ΑΟ Ενωση Ιλίου 3. ΑΟΝ Αργυρούπολη
2013-14 1. ΓΣ Ηλιούπολη 2. ΑΓΣ Αρτεμις 3. ΑΟ Τράχωνες
2014-15 1. ΓΣ Ηλιούπολη 2. ΑΟΝ Αργυρούπολη 3. ΓΣ Πανιώνιος
2015-16 1.ΑΟ Αιγάλεω 2.ΑΟΝ Αργυρούπολη 3.ΑΠΣ Αλίμου
2016-17 1.ΓΣ Πανιώνιος 2.ΑΟ Αιγάλεω 3.ΓΣ Ηλιούπολη
2017-18 1 Αιγάλεω 2. Ολυμπιακός 3 Πανιώνιος


Σχετικά Άρθρα